Motorola'dan dolunay şeklinde cep!

İnsanlık 40 yıl önce Ay'a ayak basarken Motorola da oradaydı. İşte bu cep onun şerefine hazırlandı.

Motorola'dan dolunay şeklinde cep!

1969'da insanoğlu Ay yüzeyine ilk kez ayak basarak tarihindeki en büyük teknolojik başarılardan birini gerçekleştirmiş oldu. Ay'dan ilk sözleri ve televizyon sinyallerini Dünya'ya ileterek, sayıları 500 milyonu aşan bir izleyici kitlesinin tarihin yazılışına tanık olmasını sağlayan, Apollo 11 aracında bulunan bir Motorola şifre çözücüydü. İşte tarihin yazıldığı bu an, Motorola'nın tarihte oynadığı rolün anısına çıkardığı, çok lüks, çok özel bir cep telefonu olan AURA Celestial Edition modeline de esin kaynağı oldu.

Motorola son 80 yıl boyunca dünyada haberleşme alanında gerçekleştirilen birçok "ilk"te ön saflarda yer aldı. Bunlardan en önemlisi ise insanoğlunun Ay'a ilk ayak basışıydı.

İlk örneği efsanevi astronot Neil Armstrong'a verilecek olan Motorola AURA Celestial Edition, Ay'a iniş operasyonu sırasında kaydedilmiş video görüntüleri ve çekilmiş fotoğrafların yanı sıra "Kartal kondu" ve ""Bir insan için küçük, fakat insanlık için büyük bir adım" gibi ölümsüz sözlerin ses dosyalarını da içeriyor.

Telefonun üzerinde lazerle işlenmiş olarak "Motorola AURA Celestial Edition – Apollo 11'in 20 Temmuz 1969'daki başarısının anısına" ibaresi bulunuyor. Sunuş kutusunun içinde yer alan özel olarak yaptırılmış dokuz adet kartpostal ile öykü tamamlanıyor.

Motorola Mobil İletişim Cihazları EMARA Pazarlama Başkan Yardımcısı Andrew Morley şunları söylüyor: "Motorola dünyada ilkleri gerçekleştirmede uzun bir geçmişe sahip. Cep telefonunu ilk yapan ve dünyaya tanıtan bizdik. Dünyada en yüksek rakımdan yapılan karasal telefon haberleşmesini Everest Dağı'nın zirvelerinden yine biz gerçekleştirdik. Ay'dan Dünya'ya ilk sinyaller gönderildiğinde orada yine biz vardık. Tarihin birçok dönüm noktasına attığımız imzaların anısına şimdi AURA Celestial Edition modelimizi piyasaya çıkarıyor ve bundan büyük bir coşku duyuyoruz. Bu modelimizin de Motorola'nın tasarım ve yenilikçilikle özdeşleşen köklü geçmişine layık bir başarı kazanmasını bekliyoruz."

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

boynuz kulagi gecer derler, 1969 da USA aya ayak basti 2003 tede CiN'liler
cinliler electronic urunlerin liderligini elegecire dursun gerek cin gerek Tayvan, Motorola'da ayakta kalma mucadesi icinde,kendileride inanmiyorlar tabide,son bir kac umut denemeleri iste,

buna benzer bir model daha vardı çok rağbet gördü bunun fiyatı uygun tutarlarsa buda rağbet görür güzel bir tasarımı var çünkü

Amerikanın aya felan çıkmışlığı yok yıllarca insanları kandırdılar

bu o modelin 3. modeli
:D

Amerikanın aya felan çıkmışlığı yok yıllarca insanları kandırdılar
---------------------------
güçlü teleskoplarla ayak basıp bayrak dikdikleri bölgeyi görmeniz mümkün.
Senin dediğinin şehir efsanesi olduğu yıllar önce ispatlandı.

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
Motorola'dan dolunay şeklinde cep!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir