Motorola'dan komik bir HMD telefon konsepti

Motorola'nın yeni konsept telefonu giyilebiliyor. Ama komik görünmeyi kabul etmek zorundasınız.

Motorola'dan komik bir telefon konsepti
Telefon mu, gözlük mü? Ayrıntılar için tıklayın...

Motorola'nın patent başvurusu, cep telefonu / HMD kombinasyonu çılgınlığını bir kez daha gündeme getirdi.

Tüm mobil telefon üreticilerinin mutfağında, yani Ar-Ge departmanlarında "head mounted display" çalışmalarının sürdüğüne eminiz. Bu konuda öne çıkan isim ise, her zamanki gibi yine Apple.

Ancak görünüşe göre Motorola, var olmayan ürünler konusunda Apple'a rakip oluyor. Motorola'nın yakın zamanlarda yaptığı bir patent başvurusu, kendi "head mounted display", ya da "giyilebilir görüntüleme teknolojisi" planlarını ortaya çıkardı. Fakat bu HMD'nin farkı, katlanıp biraz irice bir cep telefonu olarak da kullanılabilmesi. Açıldığında ise bir gözlük gibi yüzümüze takılıyor ve büyük ekranın tadını çıkartıyoruz.

Ancak şurası da bir gerçek ki, Motorola'nın patent almak için sunduğu taslaklarda komik görünümlü bir cihaz var. Kim böyle bir cihazı herkesin içinde yüzüne takmak ister bilinmez; ama zaten Motorola'nın geliştirme departmanındaki işten çıkarmaları da hatırlayacak olursak, böyle bir ürünün taslaktan ileriye gitmesi de pek mümkün gibi görünmüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

dünyada 6 milyardan fazla insan var.
kesin çıkar birileri

Bence biraz beklelekte fayda var en azından görünüşü düzelinceye kadar;-)

onu giyen adamın kuyruğuna teneke bağlar mahalledeki çocuklar

Bilim adamları telefon beyine yaklaşmasın diye mümkün olduğunca telefon konuşmayın diyor ama bizim zeki motorola gözlük şeklinde telefon yapıyor...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir