MS'in online mağazasında neler olacak?

Microsoft, Apple'ın App Store'una benzer online mağazasını açıyor. Peki mağazada neler olacak?

  • Ümit Öncel
MS'in online mağazasında neler olacak?
Microsoft'un online mağazasının bu yıl içerisinde açılması bekleniyor.

Sizlere daha önce Microsoft'un kendi online mağazasını açacağını duyurmuştuk. Günler geçtikçe konuyla ilgili yeni bilgiler basına ulaşmaya başladı. Fakat aynı zamanda günler geçtikçe Microsoft'un mağazası yeni tartışmalar da doğuruyor.

Ulaşan haberlere göre Microsoft, kendi online mağazasında ürünlerini satmak isteyen kullanıcılardan yıllık 99 dolar abonelik ücreti ve ekledikleri her ürün için de bir 99 dolar daha alacak. 2009 sonuna kadar ise eklenecek ilk 5 ürün için bu ücret alınmayacak. Daha sonrasında ise Microsoft mağazasından yapılan her satışın %30'unu kendisine ayırıp, kalanı üreticiye teslim edecek.

Bu ücretler Apple'ın mağazasındaki ücretlerden çok da farklı değil. Fakat sorun Apple'ın iPhone'u için tek satıcının Apple'ın kendi mağazası olması. Fakat şu anda Microsoft'un mobil işletim sistemleri için uygulama satan pek çok mağaza var. Yani Microsoft bir anlamda kendi mobil sistemine uygulama dağıtım ağını genişletmiş oluyor. Üstelik buna ihtiyacı yokken. Pek çok kullanıcı bunun yerine Microsoft'un uygulamaları geliştirenlere yeni özellikler sunarak kaliteyi arttırmasının daha uygun olacağı görüşünde.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

işletim sisteminide satacakmı acaba sayın chip bilgi rica ediyorum.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play