MS'in sitesinde satılık çocuk ilanı...

Microsoft'un bir sitesinde yayınlanan "Satılık Çocuk" ilanı ortalığı karıştırdı. İşte yaşananlar...

  • Ümit Öncel
Xbox Live'da çıkan ilan ortalığı karıştırdı
Microsoft tarafından işletilen Xbox Live 2003 yılından beri üyelerine hizmet veriyor.

Geçenlerde Microsoft'un oyun konsolu Xbox'ın online sayfaları kullanıcıları şaşkına çevirdi! Xbox Live'ın genellikle satılık oyun ilanları bulunan bölümünde bu kez çok daha farklı bir ilan yer alıyordu. Görenlerin gözlerine inanamadığı ilanda "satılık çocuk, nakliye ücretsizdir" yazılıydı!

Florida'da bulunan Charlotte Şerif ofisi, Xbox Live üyelerinden biri tarafından yayınlanan ilan ile ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlattı. İlanda, çocuğun 23 yaşındaki annesi Christa Manos'un da telefonu bulunmaktaydı. Anne Manos, ilanı kendisinin bırakmadığını, hatta bu ilandan ancak kendisine gelen yüzlerce kızgın telefondan sonra haberdar olduğunu ve sorumluların mutlaka cezalandırılmasını istediğini belirtti. Manos ayrıca yetkililere bu tatsız şakayı yapmış olabileceğini düşündüğü kişinin ismini de verdiğini söyledi. Xbox Live üyesi olmayan annenin ilan ile ilgili bilgisi olmadığı şerif ofisi tarafından da onaylandı.

Böyle bir ilan vermenin "şaka" değil "suç" olduğunu belirten güvenlik görevlileri, suçluya ulaşana kadar bu işin peşini bırakmayacaklarını belirttiler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Biz de olsa anneye, "çocuğunu al da git" derlerdi :D:D:D

yuh artık ya. yuh valla.

Microsoft'un rezilliklerinden biri daha...

bu aralar MS iyice zıbıtmaya başladı (:

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play