MS'in yama açıklaması Mac'çileri çok kızdırdı

Microsoft'un bir güvenlik açığı ile ilgili yaptığı açıklamalar Mac kullanıcılarını çok kızdırdı...

  • Ümit Öncel
MS'in yama açıklaması Mac'çileri çok kızdırdı
PowerPoint açığının detaylarının yayınlanması Mac kullanıcılarını zor durumda bıraktı.

Bildiğinzi gibi Microsoft, yakın zamanda uzun süreden beri bilinen ve PowerPoint programını etkileyen bir güvenlik açığını kapatacağını duyurmuştu. Fakat bu esnada yaptığı bir açıklama Macintosh kullanıcılarını kızdırdı. Microsoft aynı PowerPoint açığının bulunduğu Macintosh sürümlerini ancak Haziran ayında kapatacağını söyledi. Mac'çileri kızdıran ise kendi sistemlerindeki aynı sorunun geç yamanacak olması değil, bu esnada Microsoft'un güvenlik açığının detaylarını da yayınlamış olması.

Başta bu konuya en çok tepki gösteren Swa Frantzen olmak üzere pek çok güvenlik uzmanı Microsoft'un güvenlik açığının detaylarını açıklayarak, henüz açığın kapatılmamış olduğu sistemleri tehlikeye attığını iddia ediyorlar. Frantzen, Microsoft'un yama hakkındaki açıklamalarını okuyarak orta seviye bir hacker'ın Mac sistemlerindeki PowerPoint açığını kullanabileceğini söylüyor.

Frantzen'in kendi sitesinde yaptığı bir oylamaya katılan kullanıcıların %46,6'sı Microsoft bu konuda sorumsuzca davrandığını düşünüyorlar. Katılımcıların %13,5'i ise bu konuda Microsoft'un herhangi bir hatası bulunmadığı yönünde görüş bildirdiler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

hahahaa helal ms'e biraz belden aşşağı vurmuş ama mac bunu çoktan haketmişti.... umarım o açığı da kulanırlar da böylece maccilerin biz virüs yemeyik nida'ları boğazlarında kalır.... muhahhaaaa

Biraz ayıp etmiş sanki, hatta çok eyıp etmiş.

LordShadow

Beyler sağlam bir bilgisayar kullanıcısıysanız zaten açıkla virüsle işiniz olmaz kolay kolay. Ama bana bönderilen her maili açıp bakacağım derseniz programcılar ne yapsın. Tanımadığınız kişilerden gelen power pointleri açmazsınız olur biter.

Kendi kullanıcılarına bile yeri geldiğinde acımayan bir şirketten bahsediyoruz.
Microsoft bu yaramaz zengin çocuğu.

Beter olsun mac :D

MS dünyaya bilgisayarı sevdiren bir yazılım firması ama bu gerçekten onlara yakışmamış

Boracalin sakin ol çatlayacaksın mac alamıyosun diye.

Mekçiler söyleyiversinler stiv cops amcalarına, hemen yapıverir bi ioffice programı :)

borcalin:
hahahaa helal ms'e biraz belden aşşağı vurmuş ama mac bunu çoktan haketmişti.... umarım o açığı da kulanırlar da böylece maccilerin biz virüs yemeyik nida'ları boğazlarında kalır.... muhahhaaaa

AYNEN

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play