MSN Messenger da kapanıyor!

Windows Live Messenger kapatıldıktan sonra ayakta kalan son kale de yolun sonuna geldi!

  • Zeynel A. Öztürk
MSN Messenger da kapanıyor!

Ünlü Windows Live Messenger mesajlaşma hizmeti, geçen sene kapatılmış, kullanıcılar Microsoft tarafından Skype'a taşınmıştı. Dünyanın büyük bir bölümü, bu geçişi yapsa da Live Messenger, eski adı "MSN Messenger" ile Çin'de, üçüncü parti bir firmanın ortaklığıyla yaşamaya devam etti.

Ancak Technode'un raporuna göre MSN Messenger'da yolun sonuna geldi. Siteye göre Çinli kullanıcılar, hizmetin 31 Ekim'de kapatılacağına dair bir e-posta aldılar. Kullanıcıların başka hizmetlere geçmeyip, Microsoft'ta kalmaları için firma, geçiş yapan herkese 2 dolarlık Skype kuponu verecek.

MSN Messenger 1999'da açılış yapmış, Çin'e ise resmi olarak 2005 yılında ulaşmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

ne güzeldi msn günleri :)

@29 Ağu 2014 18:16 he ya ne kızlar tavladıydık orada. yenisini daha kullanmadım bile :))

@29 Ağu 2014 18:16 Hala güzel.Tabi işi biliyorsan. Messenger reviver programını indrimen yeterli. Bu programı kullandığınızda göreceksiniz ki Windows Live Messenger 2009-2012 halen çalışmaya devam ediyor. Ben de kullanmaya devam ediyorum bir çok arkadaşım da aynen devam ediyor.

Bize para vermedi Microsoft. Adalete bak sen.

@29 Ağu 2014 18:20 microsofttan adalet bekleyen de kabahat. senin micro firman zamanında e-posta için abd ye 250 mb yer verirken, türkiye ye 25 mb yer verirdi. önce o firmadan uzaklaş, sonra adalet ile bir şekilde yolun kesişir...

@29 Ağu 2014 19:40 25 GB hatta 50 GB'ı ücretsiz verdiği günleri de unuttunuz herhalde bulut depolama olmasaydı hala hepimiz kullanıyor olurduk, bunu yapan en güvenilir firma microsoft, milat öncesinden kalma dosyalarım hala duruyor.

@29 Ağu 2014 19:40 Diğerleride aynısını yapıyordu. Rekabet iyidir işte, Gmail olayı değiştirdi.Onunla kapışabilmek için strateji değiştirdi MS,iyi de oldu. Rekabet yine tüketiciye yaradı.

Skyp kullanılmıyor zaten tahminimce. Facebook chat ve Whatsapp bu işlevi yeterince görüyor. Hem pc hem de cepte.

@29 Ağu 2014 18:52 tam tersine voip hizmeti için hala bir numara skype, tabii türkler beleşçilikten başka bişey bilmediğinden anca bedava app överler.

@29 Ağu 2014 19:15 Skype zaten en iyi(belki de bir tek) ona yarıyor.

@29 Ağu 2014 19:15 skype güzel aslında ama arama yapmakiçin neden kontör istiyor ne gerek var telefon üzerindeki dakikalarımızı falan fullansa fenamı olur samsung ve general mobile üzerinde şebekeden görüntülü arama maevcut sırf bu yüzden telefonlar çok iyi satış yapıyor siz skype ile milleti yolmann derdindesiniz o yüzden kaybetmeye mahkumsunuz

vay bee koca msn kapandı ne günlerdi yaa ne kızlar ayarlamıştık neler neler.

Ah nerede o eski günler. Nerede "Ne dinliyorum" özelliği,nerede "Hareketli avatar", nerede "Msn çoklu titreşim". Bu Facebook çıktığından beri sosyal ortam çok kötüleşti.şimdiki ergenler facebookta kendilerini överler,face hesaplar,gösterişler felan. Facebookun kurdu hatta bağımlısı olmuşlar bak bende şu kadar kişi var diyip dalga geçerler. Ama msn biliyo musun diye sorsan o çok basit ben onu kullanmam derler. Bu Facebook çıktığından beri insanlar diğer web sitelerine girmez oldu. En çok facede vakit geçiriyorlar. O kadar güzel bilgi paylaşım siteleri varki farkında değiller. Bu Facebook varya bu Facebook! Özellikle forum sitelerini yaraladı ve bitirdi. Tabi ben ve benim gibi düşünen tecrübeli insanlar bu duruma dur demeli sizden destek bekliyorum.

Bi ara çok popüler oldu.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play