Müzik dinleme sitesi Fizy.com tekrar yayında!

Sevilen müzik dinleme sitesi Fizy.com, Turkcell'in desteği ile tekrar yayında! İşte detaylar...

Fizy.com ile müzik kaldığı yerden devam ediyor!

Popüler müzik portalı fizy.com, 01 Nisan 2011 itibarıyla ücretsiz olarak yeniden müzikseverlerin kullanımına açıldı. Turkcell'in satın aldığı Türkiye'nin en popüler müzik portalı fizy.com tekrar internette yayına başladı! fizy.com'un tutkunları yerli yabancı milyonlarca şarkıyı ücretsiz olarak dinlemenin keyfini sürmeye devam edecek.

Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar fizy.com'un yeniden açılmasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de fizikî müzik pazarı giderek daralırken dijital müzik pazarı daha da büyüyor. Ancak bu büyüme ile birlikte korsan müzik oranı yüzde 95'lere ulaşmış durumda. Turkcell olarak 2005 yılından bu yana müzik sektörünün büyümesi ve korsana karşı mücadeleye öncülük ediyor, müzikseverlerin ve dijital müziğin yasal platformlarda kalması için büyük rol oynuyoruz. Böyle bir ortamda her gün yüzbinlerce kişinin şarkı dinlediği fizy.com'un müzikseverlere ücretsiz olarak hizmet vermeye devam etmesi bizim için önemliydi."

2008 yılından bu yana müzikseverlere hizmet veren fizy.com, 2 yılda müzikseverlerin beğenisini kazanarak popüler bir müzik platformu haline geldi. Online müzik sektörünün en çok takip edilen sitesi olan fizy.com'un yaklaşık 1 milyon üyesi bulunuyor. fizy.com tutkunları her gün ortalama yarım saatten fazla müzik dinliyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

ilk 10'a giren bir türk sitesi görelim ne olur ya. böyle kaliteli icraatlara herzaman dewstek verelim. Onun bunun ağzını görmekten sıkılmıştım

çok sevindim

dünyanın videovemüzik te googlesi gibi diyebileceğimiz bir sitenin ve türk yapımı bu sitenin engellenmesi resmen çağdaşlığı geri kalmayı tetikleyen bir durum gibiydi.Devir internet devri böyle başarılı türk sitlerini engellemek resmen teknoloji eğitim vs herşeyi kısıtlamak gibi birşeydi.

Böyle bir siteyi kapatmak ayıptı.

Yeniden yayına girdiğinde sevgili Kemal Sunal'ın Hababam Sınıfı filminden "Ne haber?" videosuyla gereken yerlere çok güzel bir gönderme yapmıştır. Akıllı insanları seviyorum :)

turkcell olmasa belki de hiç açılmayacaktı.ülkemizde site yasaklatmak çok kolay.kapananlar bir daha açılmasa sonumuz kötüydü.popüler sitelerin engellemesini anlamıyorum.tüm dünyada legal iken sadece türkiye demi illegal.

Bu ülkede insanın bilgisayar üzerine birşey yapası gelmiyor. :/

İndirme olaynını daha zorlaştırmışlar.Ama bi şekilde yine mümkün.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play