NASA da onayladı: Dünya eriyor!

Avustralya - Asya birleşiyor, diğer bölümler birbiriden ayrılıyor! Neyse ki "korkulacak bir şey yok"

  • Ümit Öncel
NASA da onayladı: Dünya eriyor!
Dünya 2 yılda birbirine girdi...

Dünya'nın erimesi, kıtaların iç içe girmesi veya birbirlerinden ayrılması kulağa oldukça ürkütücü geliyor. Üstelik tüm bu olayların 2008'den beri büyük bir hızla devam ediyor olması daha da korkunç. Neyse ki korkulacak bir şey yok. Çünkü eriyen Dünya ve birbirine giren kıtalar gezegen olan Dünya'da değil, Dubai'de yapılan ve 300 adadan oluşan yapay Dünya'da gerçekleşiyor.

2003 yılında yapımına başlanan ve 2008'de tamamlanan Dubai'deki Dünya adaları için 37 milyon ton kaya ve 320 milyon metre küp kum kullanılmıştı. Fakat orijinal Dünya'nın iklimsel hareketleri bu yapay Dünya'ya da pek yaramadı ve beklenenden çok daha hızlı bir şekilde bozulmasına neden oldu.

Bu sayfada gördüğünüz fotoğraf NASA'nın uyduları tarafından çekildi ve Dubai'deki Dünya'nın ne kadar bozulduğunu rahatlıkla gözler önüne serebiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Bu dediklerinizin gerçekleşmesi milyon yıllar alan bir hadise.

Gerçekteki dünyadada kıtalar birleşiyor yıllar geçtikçe öyle hatırlıyorum coğrafya dersinden.Depremlerde o yüzden dolayı gerçekleşiyormuş zaten.

Gelecekte bizi nasıl bir dünya bekliyor acaba...

kıyamet gelsede kopsak :D

Şu araplar parayı neye harcıyacağını gerçekten bilmiyorlar.

Gerçekteki dünyadada kıtalar birleşiyor yıllar geçtikçe öyle hatırlıyorum coğrafya dersinden.Depremlerde o yüzden dolayı gerçekleşiyormuş zaten.
-----------------------------------
yeraltındaki bir takım gazların sıkışması sonucu deprem oluyor diye biliyorum.. lakin kıtalar dünya ilk oluştuğunda tek parçayken milyonlarca yıl geçtikden sonra birbirinden ayrılmışlardır..
daha sonra asya-avrupa-afrika dediğimiz kıtalar birbirine yaklaşmışlardır. günümüzdeki coğrafya böyle oluşmakla beraber
bu çarpmalar sonucunda everest ve himalayalar gibi yüksek dağlar oluşmuştur...

Bunun olacağı belliydi zaten daha 1-2 sen önce görmüştüm resme tıklarsanız görürsünüz palmiye şeklinde acayip bir alan yaptılar yapay yolla ve öngördüler bozulacağını, makineler yardımıyla düzeltme yapacaklar bu şekilde gidebildği kadar gidecek...

bize zararı varmı?
yoksa erisin

Sen de yorum yaz