İnternette ne kadar gizlisiniz?

İnternette yaptıklarınızı kimler izliyor? Buna nasıl engel olabilirsiniz? Bilmeniz gerekenler burada

VPN ve Tails

VPN ve Tails
Tails

Ghostery işini çok iyi yapıyor, ama güçleri sadece internet tarayıcısıyla sınırlı. Yani diğer tür bağlantıları korumuyor ve internet bağlantınızı şifrelemiyor. Bunu yapmak için bir VPN'e ihtiyacınız var. VPN (Virtual Private Network) için ücretsiz ve basit korumadan, daha gelişmiş ve ücretli hizmetlere kadar birçok seçenek var.

En popüler ücretsiz seçeneklerden biri Hotspot Shield Free (Windows, Mac, iOS ve Android). Reklam gösterme karşılığında ücretsiz kullanım sunuyor. Ücretli sürümünde bu reklamlar yok. VPN'ler özellikle şirketinin önemli sırlarının ele geçirilmesini önlemek isteyen kullanıcılar arasında popüler.

VPN, birçok kullanıcı için fazlasıyla koruma sunuyor. Ama NSA tarafından aranıyorsanız, Tails işletim sistemini kullanmak isteyebilirsiniz. Açılımı "Amnesiac Incognito Live System" olan bu işletim sistemi, mükemmel şekilde gizli çevrimiçi kullanım için tasarlanmış. Bir USB sürücüsünden, DVD'den veya SD karttan çalışabiliyor ve siz özellikle çaba sarf etmedikçe bilgisayarınızda ve internet üzerinde hiçbir iz bırakmıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Bence faydalı uygulamalar. Engelleme sayesinde kotada da düşme meydana gelir.Çünkü fazladan veri alışverişi kesilmiş olur.

@27 May 2014 11:42 neye göre boyle bir saptamada bulundun merak ettim. tamamen yanlış bilgiden ibaret..!

evet yararlı bir eklenti

Disconnect eklentisi de epey faydalı bir eklenti. Hemen her türlü içeriği engelleyebiliyor.

PC'nizdeki Chrome'da ZenMate kullanın ücretsiz VPN eklentisi iyi

şuan tails üzerinden yazıyorum sanırım almanyadan çıkış yaptım. yaşasın özgür internet!

aman Allah'ım birisi bilgisayarımı hackleyip yeni geliştiridiğim x530ty kod adlı yeni havan topumun projesini görmüş napicam şimdi

bu sayfada bile neler var bir bakalım.. AddThis Adnet (MedyaNet) Alexa Metrics Facebook Connect Gemius Google Analytics Google+ Platform ScoreCard Research Beacon

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir