Neyse ki kokusu yok!

Her uygulamayı kabul etmeyen, App Store gaz çıkarma efektli uygulamalara neden hayır diyemedi?

  • Ümit Öncel
Neyse ki kokusu yok!
Teknoloji harikası iPhone'dan son günlerde gaz çıkartma sesleri yankılanıyor.

Apple'ın iPhone için geliştirilen uygulamaları satan App Store online mağazası bu günlerde gaz çıkartma efekti belasıyla uğraşıyor. Geçen hafta sadece 1 günde 14 yeni gaz çıkartma ses efekti programı satışa girdi. Şu anda iPhone ve iPod Touch için 50 çeşitten fazla gaz çıkartma ses efekti satışta bulunuyor. iFarts Mobile geliştiricisi Info Media piyasaya girdiği günden beri 0,99 dolarlık bu programın indirme sayısının sürekli arttığını ve kısa sürede 13.000 indirme ile birinci sıraya yükseldiğini bildirdi.

Gaz çıkartma efektli uygulamalar pazarında ciddi paralar dönüyor. En popüler olanlarında bir günlük ciro 10.000 dolara kadar ulaşıyor. Satılan her programın ücretinin %30'u Apple'a kalıyor. Eskiden bu tür kaba uygulamalara destek vermeyen Apple'ın fikrini bu %30 değiştirmeye yetmiş durumda.

Pazarın daha da büyüyeceğini düşünen Apple, bir zamanlar şiddetle karşı çıktığı bu tip uygulamalar konusunda artık eskisi kadar sert değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

çok hemde çok gereksiz

iPhone güzel bir teknoloji Apple'da aklını çalıştırdı ve oarayı vurdu budur yani.....

appstore'a kabul etse sorun etmese sorun..
seviyorum apple'ı ne yapsa gündemde oluyor..

ben anlayamıyorum.
aldıktan sonra bile insanlara para harcatan bir makine bu kadar popüler olsun.
apple dışındaki hiç bir firma bu kadar paragöz değil ama işte reklam dünyası. iphone al hayatı yaşa. (tabi bizede yaşat) diyorlar.

%30!
bu herif tam tefeci.

Os... bile satılıyor ve buna para verip alanlar var. oO
Dünya ne hale gelmiş...Vay canına..

Sen de yorum yaz