Nintendo'dan bir gizemli patent daha!

Oyun devinin ortaya çıkan yeni patenti, ilginç bir kontrol cihazını işaret ediyor!

  • Levent Öztürk
Nintendo'dan bir gizemli patent daha!

Nintendo, bir fitness cihazına benzeyen, standart kontrol tuşlarının yanı sıra hareket ve ısı algılayıcılarına sahip bir kontrol cihazı için patent başvurusu yapmış durumda.

NeoGaf kullanıcısı Rösti tarafından oyun forumunda yayınlanan patent, Sony'nin PlayStation 3 için, daha sonradan Sixaxis için vazgeçtiği, 'boomerang' kontrol koluna benzemekte. Ancak bu patent, bağlantı tarafı kullanıcıya doğru bir şekilde tutulan boomerang'ın aksine Microsoft'un Xbox 360 kablosuz direksiyonuna benzer bir şekilde kullanılıyor.

Bu cihazın Nintendo'nun yeni konsolu NX'in bir parçası olup olmadığı ise henüz belli değil. Cihazın, Wii U için tasarlanmış ancak gerçeğe dönüşmemiş bir cihaz olması da mümkün.

Patentte işaret edilen cihaz, Nintendo'nun orijinal Wii dışında sağlık ve fitness alanına attığı ilk adım değil. Firma, 2014 yılında da 'Quality of Life' (Yaşam Kalitesi) programını tanıtmaya başlamıştı. Bu programın ilk ürünü, giyilme ihtiyacı olmadan kullanılabilen ve kullanıcıların uykularını takip eden bir cihazdı ve 2014 yılının sonlarında duyurulduktan sonra bu yılın başlarında iptal edilmişti.

O sırada Nintendo Başkanı Tatsumi Kimishima, bu program dahilinde yapabilecekleri çok şey olduğuna inandıklarını ve çalışmalarına devam edeceklerini söylemişti...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Nintendo için artık çok geç başta 2005 yılında nintendo wii yi xbox ve ps gibi güçlü özellikleri olsaydı ve fiyatı daha ucuz olsaydı ve 3ds yerine ps vita kadar güçlü ve adını gameboy koysaydı ortalıkta ps xbox kalmazdı. Dandik özellikli konsolunu pahalıya sattı sonuç bu işte. İnsanlar grafik istiyor mario değil. Mario hayranları olmasa çoktan batmıştı.

@27 Nisan 2016 00:09 Playstation 3 Xbox 360 satışları Wii`nin gerisinde kaldı. PS Vita 3DS`in yarısı kadar bile satamadı! Yazına artı veren o 2 kişinin zihniyetine de saygılar!

nintendo yaptımı yaypıyor kesinlikle iyi olur

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost