Nokia'dan N serisine 8 MP'lik yeni üye

Nokia'nın büyük şovu devam ediyor: Tanıtılan 4 yeni modelin ardından asıl sürpriz N86 ile yaşandı...

Asıl bomba şimdi patladı!

Cep telefonu ve mobil cihazlar için önemli günler yaşanıyor. Şu sıralarda bu konular için dünyanın tüm ilgisi Barcelona'da devam etmekte olan Mobile World Congress'te (MWC). Pek çok basın organı, konunun uzmanı muhabirlerini yenilikleri takip etmek için İspanya'ya gönderdiği şu günlerde, cep telefonu meraklıların asıl ilgisini çekecek haber, iki gün önce Singapur'dan geldi.

Hepimiz Finlandiyalı üreticinin etkinlikte tanıttığı 4 yeni modelin peşindeyken, Nokia'nın uzak doğu kanadı herkesi ters köşeye yatırıp, yeni cep telefonu N86 hakkındaki ilk bilgileri Singapur'dan duyurdu. Heyecan yaratan bu duyuru dün de Mobile World Congress'de tekrarlanınca ve Nokia yeni N86'sını resmen tanıtınca, N serisinin yeni bir üyeye kavuşacağı da kesinleşmiş oldu.

N86'nın ilk ilgi çekici özelliği üzerinde 3,5mm'lik kulaklık girişi olması. Fakat asıl heyecan verici özelliği Carl Zeiss lensine sahip, otomatik netlik yapabilen gelişmiş fotoğraf çekme becerisi. 1/1000 örtücü hızını destekleyen cihaz aynı zamanda çift LED flaşa sahip ve 8 MP'lik görüntü kaydedebiliyor.

Telefon kullanıcılarına 8 GB dahili depolama alanı sunuyor; buna ek olarak bir de microSD bellek kartı yuvası mevcut. Aşağıya doğru kayarak açılan nümrik klavyeye sahip N86, aynı şekilde, yukarıya doğru kayan bir de multimedya tuş takımı sunuyor. Telefonun OLED ekranı ise 2,6 inç büyüklüğünde.

Nokia N86'nın 2009 yılının ikinci çeyreğinde piyasada olması bekleniyor. Açıklanan yurtdışı fiyatı ise, vergiler ve ek ücretler hesaba katılmadığında 375 Euro.

N86'nın ayrıntılı fotoğraflarına galerimizden ulaşabilirsiniz...

Okuyucu Yorumları