Nokia'nın yeni sürprizi geliyor mu?

Nokia'nın patronu "yok öyle bir şey" dese de yakında Nokia markasını bu cihazlarda da görebiliriz!

Nokia'nın yeni sürprizi geliyor mu?

Cep telefonu devi Nokia'nın Lumia serisinin çeşitli ödüller alması ve dünya genelinde satış rakamlarının şirketin yüzünü güldürmesiyle birlikte Windows platformunun Nokia'ya taze kan kazandırdığını söyleyebiliriz.

Elbette hal böyle olunca Nokia'nın yeni stratejiler geliştirmesi ve bu ivmeyi sonuna kadar götürmek istemesinden doğal bir şey olamaz. Bu anlamda Nokia'nın stratejik bir karar alarak Windows Phone işletim sistemini kullanan tablet bilgisayarını satışa sunması söz konusu olabilir ve tasarımı itibariyle Lumia 800 ve 900'e benzeyebilir.

Her ne kadar Nokia'nın CEO'su Stephen Elop, tabletlerle ilgili herhangi bir planlarının bulunmadığını aylar önce dile getirmiş olsa da, Nokia'nın bir diğer üst düzey yöneticisi olan Niklas Savander, tabletlerin ilginç bir pazar olduğunu ve cep telefonu satışlarını da baltalamadığını belirtti. Savander, tabletleri Nokia için potansiyel pazar olarak nitelendirdi.

Bu açıklamaların ardından Nokia'nın tableti için kafa yorduğu yorumları yapılırken, Microsoft ile ortaklığın getirdiği güç ile Nokia'nın bu işe de girebileceği düşünülüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

nokia türkiye de fazla kan kaybetmemesi için Lumia serilerini piyasaya sürmesi lazım

Microsofta bu kadar yakınken tablet pastasından pay almamak nokia için hiç mantıklı olmaz. En azından arm mimarili tabletler yapabilirler.

aynen katılıyorum ama tekrar eski gücünü yakalaması imkansız gibi nokianın android ve ios tüm dünyayı oldugu gibi ülkemizide etkisi altına almış durumda nokia symbiandaki kötü imajı temizlemesi lazım ..

nokia en büyük hataları symbian ve ovi bu iki marka nokia yı batardı ben bu markalar kadar beceriksiz,hantal birşey görmedim...

ben biraktim nokia yi :) batarsada bisi farketmes benim icin ************ bu kadarda yilfdizlarida olsa artik kullanmiyom

tasarım nokia N9 a aittir :)))

yazık acırım batarsa en iyi nokıa gerisi çöp aslında nokıacıyım v ehep nokıa kullanacam o kadarrrrr

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir