Nokia yeni telefonunu sır gibi saklamış

Microsoft'un Nokia'yı sayın alması ile birlikte, çok ilginç gerçekler de ilk kez ortaya çıkıyor!

  • Cem Şancı
Nokia yeni telefonunu Microsoft'tan bile saklamış

Microsoft ile Nokia'nın uzun süredir devam eden flörtü herkesçe malumdu. Sonu evlilikle biten bu tutkulu aşk ilişkisinde zaman zaman güven sorunu yaşanmış olduğu da şimdi ortaya çıktı. Şu anda bir Microsoft firmasına dönüşmüş olsa bile Nokia'nın kısa süre önce, geliştirdiği önemil donanımları Microsoft'tan sakladığı anlaşıldı.

Windows Phone yöneticilerinin bir açıklamasına göre, Nokia, Lumia için ürettiği kimi donanımları Microsoft'a haber bile vermemiş. İki şirketin evlilik kararı açıklamasından sonra defterler açıldığı için artık sırlar da ortya çıkıyor ve bu ilginç veriler de ortaya dökülmüş oluyor.

Microsoft yöneticileri, bu sır donanımlar sayesinde, beklediklerinden çok daha iyi telefonları piyasaya sürebileceklerini fark etmişler. Elbette şimdilik bu "sır"ların ne olduğunu biz de bilmiyoruz ama bu haber piyasada merak uyandırmayı başardı.

Microsoft yöneticileri, diğer üreticilerin tepkileri konusunda da çok politik konuştular: "Yıllar içinde bazı ortaklar gelir, bazı ortaklar gider. Biz de işimize bakarız."

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Onun adı Jolla

Ne buldularsa bayağı işe yarar şeyler herhalde. Diğer üreticilere artık ihtiyacı kalmamış gibi bir cevap vermiş Microsoft...

bence nokia yine lider olacak çünkü insanlar artık sadece arttırılmış donanım görmekten sıkıldı. Bir yıl bekliyoruz ve eklenen şeylere bakın; bi kaç fazla çekirdek ve bi kaç gb fazla ram. Ama nokia her yönden geliştiriyor telefonları. Nokianin önündeki tek engel market. O market sorunu çözüldüğü taktirde işler çok değişecek kanımca. Tabi bunun için de zamana ihtiyaç var.

@09 Eyl 2013 23:11 microsoft eğer ki telefonlarını nokia adı altında satabilirse o zaman dediğin olabilir diye düşünüyorum,nokia en çok kendini geliştiren firma kesinlikle kabul ediyorum ama umarım işler yoluna girer :)

@09 Eyl 2013 23:11 Bir kaç gb Fazla ram mi :)))zzzzz

İstediğini bulsun olay bi tek kamerayı geliştirmekle bitmez

Kesin olarak söylüyorum Microsoft telefon pazarında asla Google'ı geçemeyecek, ama cidden çok zorlar ve kasarsa Apple'ı geride bırakabilme ihtimali var o da çok zor ama olabilir. Fakat Android'i hiç sevemesemde yinede liderliği bırakmayacak eminim.

1 sene sonra her şey değişecek...

telefon sektöründe ne oacağı belli olmaz, bağımlılık diye birşey yok. Şu an android kullanıyorum, root rom vs. yapılabilecek herşeyi yaptım. Yeni telefon alacağımda sistemleri gözden geçireceğim, nasılsa telefon rehberim yeni sisteme geçeek cep telefonu uygulamalarına da bağımlı değiliz PC'deki gibi... androidin marketi büyük ama ıvır zıvır dolu, market büyük olmasından çok kullandığın programların olması, bence microsoftun marketi de rahat iş görür... işler 1-2 sene içinde çok değişebilir.. Ne olursa olsun rekabet iyidir süreli iphone kullanan biri bile en azından bir sonraki iphone'u daha ucuza alır :)

haydi yallah nokia :)

android telefonların işçilik kalitesi ortada, bence microsoft kazanırsa uygun fiyat düzgün işçilikten kazanır.

"Microsoft'un Nokia'yı sayın alması ile birlikte" Sitede neden bu kadar sık imla hatalarına rastlanır oldu?

yahu ne saklaması, nokia'nın ceo su zaten microsoft un yöneticisi. ceo'nun haberi olmayan bir donanım üretmesi ve saklaması ne kadar gerçekçi geliyor size?

Sayın Alması :ADSDF:DF:SDF

win 8 için çok normal daha herşey rayına oturmadı. yeni olduğu için sızıntı olması da normal.sorunlar ortadan çözüldükten sonra.microsoft android kadar pahalı bir yazılım olmadığından microsoftun daha fazla satılcağını tahmin ediyorum...

nokya sır saklasa nolur saklamasa nolur ya :)

@10 Eyl 2013 20:04 apple ve samsung daha telefon nedir bilmezken Nokia cep telefonu üretiyordu :)

Sen de yorum yaz