O artık sadece bir avcı değil

Hep arkalarındaydı, her an ortaya çıkabilirdi ama artık kaçma sırası ona geldi!

  • Ertuğrul Süngü
O artık hem av, hem de avcı
Yeni Hitman çok daha farklı olacak

Söz konusu oyunlar olunca herkesin birbirinden farklı zevkleri ve bağlı olduğu seriler vardır. Hitman'se özellikle sessizlik ve suikast mekanizması üzerine kurulu oyun yapısıyla, sabırlı oyuncuları kendisine çeken bir yapım olmuştur.

Seriyi severek takip edenler içinse sonunda firma sessizliğini bozdu ve serinin yeni üyesi olacak olan Hitman Absolution'nu bazı detaylarıyla birlikte E3 fuarında tanıttı. Tanıtım süresince dikkat çeken en önemli noktaysa Agent 47'nin birilerinin peşinden koşuyor olmasındansa, başkalarının onu takip ediyor olması durumu oldu. Evet, artık sadece kovalayan karakter değil, aynı zamanda da kovalanan karakter olacağız ki yeni oyun ile değişecek en önemli yapı taşı bu olacak.

Agent 47, kullanabildiği "instinct" modu sayesinde peşinde olan kişileri duvarların arkasında dahi olsalar görebileceği gibi, aynı zamanda yerde beliren yanan çizgileri takip ederek de görevine kısa yoldan ulaşabilecek. Bu yapının Batman: Arkham Asylum ile benzerlik gösterip, göstermeyeceğinin sorulması üzerine, oyunun teknoloji müdürü Martin Amor şu sözleri sarf etti; "Eğer ara birime iyi bakarsanız orada bir gösterge olduğunu göreceksiniz. Batman ve benzeri oyunlardan farklı olarak; Agent 47 instinct özelliğini sürekli kullanamıyor. Bu özelliğini kullanması içinse bolca suikast yapması gerekecek. Bu da demek oluyor ki sessizliği iyi kullanamayan bir oyuncunun işi bayağı zor olacak."

Agent 47 artık daha dikkatli olmak zorunda

Oyun 2012 yılında piyasada olacak

Amor açıklamalarınaysa şu sözlerle devam etti; "Bildiğimiz ve sevdiğimiz Hitman tarzındaki görevler, bu oyunda da bulunacak. Yani bazı bölümlerde kendinizi bir anda oyunu ortasında bulacaksınız; herhangi bir görev ya da yer yön bilgisi almadan. Bu durumda bolca bulmaca çözmeniz ve karakterlerle etkileşim halinde olmanız gerecek. Bizim için asıl büyük değişiklikse, Agent 47'ın sürekli takip altında olacağı görevlerin, onlarca farklı şekilde bitirilebilecek olması. Anlayacağınız orijinal hitman ile yeni, kovalanan hitman fikrini güzel bir şekilde harmanlamak istiyoruz."

Grafik anlamındaysa büyük bir devrim yaşayacak olan Hitman Absolution, yeni grafik motoru olan "Glacier 2" ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. PC, PS3, Xbox 360 gibi platformlarda boy gösterecek olan Hitman Absolution, 2012 yılında raflardaki yerini alacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

çok değişiklik var umarım bu oyunu hantallaştırmazlar yani cod serisi gibi hantaldan kastığım mesala gta serisi gibi oyunucu haraket basitiliği ve verdiği tepki gibi 2012 ye kadar oynağım bütün silahlı ilerlemeli oyunlar larda 1.blodmoney , 2.cod 1 ,2 ,3,4,mw serisi.3 crysis1 (türkçe oynayın). 4.stalker cherbonily 5 max payn 2 piyasada ki çoğu oyunu oynadım efsanelerim bunlar :) arada oynamadığınız varsa ölmeden bir an önce oynayın

korku
eğer harbi korkmak istiyorsanız night mare 2 oynayın süperin ötesi....emulatörle oynayın oynayınca nedediğimi çok iyi anlıcaksınız

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost