Olimpiyat PC'leri ne olacak?

Olimpiyat oyunları bitti ama oyunlarda kullanılan binlerce bilgisayarne olacak? İşte cevap...

Olimpiyat PC'leri ne olacak?

Acer, Olimpiyatların bitmesinin ardından, oyunlar sırasında kullanılmış olan 500 "olimpik" bilgisayarı Londra'nın kuzeydoğusundaki okullara dağıtmayı planlıyor.

Tayvanlı şirket, kalan 15.900 bilgisayarın da paketlenip İngiltere'nin çeşitli bölgelerindeki okullara gönderileceğini açıkladı.

Bilgisayarlar, atletlerin seyahat planlamasından televizyon yayınına pek çok farklı alanda kullanılmıştı ama şimdi İngiltere'deki "her çocuğa bir bilgisayar (one-child, one-computer)" kampanyası dahilinde çocuklara dağıtılacak.

Üzerlerinde cihazların olimpiyatlarda kullanıldığını gösteren etiketler olan bilgisayarlar formatlanıp yeniden kurularak e-Learning Foundation (e-Öğrenim Vakfı)'na 145 pound'a 12 ay garantiyle satılacak.  Travelmate 6593Gs model bilgisayarların İngiltere'deki normal perakende satış fiyatı 827 pound.

Acer Olimpiyat oyunları için 13.500 masaüstü ve 2.900 dizüstü bilgisayarı kullanıma sunmuştu.

Londra'daki hedef okullarda yönetimler birer yaş sınıfı seçecek ve bilgisayarlar o yaştaki bütün çocuklara dağıtılacak.

Kampanya ile çocukların yüksek maliyetli teknolojilere erişebilmesi amaçlanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

helal olsun.

Acer? Pfff... :D

Fakir bi ülkede dağıtmazlar.

Ay londrada fakir mi varmış :D Somali ne oldu.Aaa orası bizim ülkemizin ağlama yeri sakın birşey dağıtmayın zengin olurlar

@20 Ağu 2012 23:18 Amma cok seviyorsun Somali'yi Finlandiya'dan traktör yardimi yaptilar bir sürüde kücük ve büyük bas hayvan yardimi yaptilar. Buradan ziraat mühendisi gönderdiler orada 6 ay kaldilar birseyler ögrensinler diye. 6 ay sonra muhendisler geri geldi ve 6 ay gectikten sonra tekrar gittiler ne oldugunu görmek icin. Traktörler satilmis inekler yenmis paralar da silaha yatirilmisti. Bu yardimlar burada bizim vergilerimizden gitmisti ki ben kesinlikle taraf degilim. 100.000 yillik insanlik tarihi boyunca bir arpa boyu yol alamamis toplumlar yok olmayi hakediyorlar.

Olimpiyatlar bizde oldaydı bak ne güzel olurdu... Okullara bilgisayarlar dağıtılır, Fatih tabletlerine gerek kalmazdı... Bu arada Fatih tabletlerinin gelişmiş modellerine ne isin verilecek acaba? Yavuz selim, Kanuni, abdülmecit efendi vs...

yinede güzel birşey nereye gittiği belli ama gelişmiş ülke gerek yokki. somali ve fakir ülkelere diyen arkadaslar onlar zaten laptop pc nedir bilmezler verirse yenirmi bakarlar. para dönüştürüpde oraya yardımda bulunsalar belki daha cok minnet duyulur daha iyi haber olurdu

ulaslararası yalakalık diye buna derler kendi ülkelerinde bu bilgisayarları verecek kimseler yokmuymuş hintlilerde araplarda ve uzakdoğulularda herzaman eziklik psikolojisiyle hareket ediyorlar ülkelerinde onca imkansızlık dururken gider ingiliz takımı satın alırlar , olmadı ingiiliz borsasına yada bankalarına para yatırırlar sırf ( ingiliz ekonomisi finanse olsun ) yada ingiltereden savaş uçağı gemi yada silah alırlar. yetmedi ingiliz çocuklarınıa öldüm fiyatına oc dağıtırlar eski efendilerine kim daha iyi yalakalık çekecek onun yarışındalar zaten ingiltere prensinin canlı yayındaki düğününde onlarca hintli ekran başında heyecandan mefta oldular ve bu düğünün hindistanda ki izlenme oranı ingiltereden bile yüksek çıktı

@21 Ağu 2012 13:21 Birincisi Acer Taiwanli. Ikincisi Ingiltere'de milyonlarca Hintli, Bangladesli Pakistanli var ve bunlar sefalet icerisinde yasiyor. Ücüncüsü zaten bu bilgisayarlar olimpiyatlar icin verilmisti geri alip baska ülkeye götürmüs olsalardi marka olarak imajlari sarsilirdi cünkü o sögledigin ülkelerde kimse gidip Acer almiyor ama gelismis ülkelerde milyonlarca bilgisayar satiyor.

trabzonda yapılan gençlik olimpiyatlarından sonra da kullanılan bilgisayarlar ktü ye verildi. asus laptoplar. bizde de aynı şey yani.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir