Ömrümüzde kaç yıl oyun oynuyoruz?

Ortalama bir oyuncu, hayatının kaç yılını oyun oynayarak geçiriyor? İşte o inanılmaz süre...

  • Gökay Özbudak
Hayatınızın 1,8 yılı oyun oynayarak geçiyor!
Tabii Warcraft sevenler için apayrı bir araştırma yapılması gerekiyor...

Yaşları 18 ila 40 arasında değişen 1,452 oyun sever arasında yapılan araştırmaya göre; ortalama bir oyun sever hayatının 1,8 yılını oyun oynayarak harcıyor.

Araştırmaya göre, oyuncular ortalama 9,1 yaşında oyun oynamaya başlıyor. Haftada 9,2 saati oyun oynayarak geçiren bu ortalama oyuncular, bir yılda 478 saati ya da 19 günü oyun oynayarak harcıyor. Araştırma insanların ortalama 45 yaşında oyun oynamayı bıraktıklarını düşünüyor ve yıllık 19 gün 45 yaşına kadar 1,8 yıla denk geliyor.

Tabii özellikle World of Warcraft gibi internetten oynanan oyunlarda vakit geçirenler için bu sayı çok daha yukarılara çıkabilir. Pek tabii trafikte geçen zaman, uyku ya da iş yaparken harcanan zamanla beraber, insanların kendilerine kafalarını boşaltmak için ayıracakları ömürlerindeki 1,8 yıl çok mu? Bu sorunun cevabını sizlere bırakıyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

günlük 17 saat oyun ve pc başındayim hesap yapamadım :(
8 yaşından beri oyun oynamaya başladım suanda 24 yaşındayim

Oyunun kalitelisi iyidir, kitaptan da filmden de, tiyatrodan da daha çok şey katar insana. Bir Final Fantasy oyununda yaşadıklarımı ne bir kitapta, ne de bir filmde yaşayabildim. Ve bana kattıklarını saymakla bitiremem.

Yaklaşık 3 yıl knight online oynadım ve bundan 3 milyara yakın para kazandım artık oynamıyorum vakit harcamak gereksiz, aynı pvp tadını veren mmorpg oyunu bulamadım.

Çok uzun bir süre olduğunu düşünüyorum. Ama bence bu rakam daha yüksektir.

anket yalan cikmis chip. 18 yas tan degil 12 yastan olmasi gerekiyor.. Simdi kucuk bir coca nokia veya baska bir model alin. Ilk isi nedir acaba? Tabiki telefonuna oyun yuklemek. Ondan sonra balilik yapiyor benim gibi. Ben 12 yasinda basladim bu ilete oyun oynamaya ve hallada oynuyorum ben 25 yasindayim simdi. Saygilarimla.

"günlük 17 saat oyun ve pc başındayim
hesap yapamadım :(
8 yaşından beri oyun oynamaya başladım
suanda 24 yaşındayim"

Chip onlineye göz atmakta senin öğlen paydosun filandır herhalde. :D
Yemek işini pc başında hallettin diyelim, tuvaleti de, pc sandalyesini klozetle değiştirerek hallettin, ne ara uyuyup uyanıyorsun? :) Oyun harici 7 saatini sadece uyku için harcıyor olamazsın. Olabilirsen bitmişsin zaten. Gözler dayanmıyor bu zulüme. Psikolojik destek lazım sana.

oyun oynamayı sevmem, oynayanı da sevmem...

bıraktım artık oyun oynamayı 9 - 10 yaşlarında başlamştı zaten oynamaya 13 yaşında felan başlamıştım şimdi 19 yaşındayım, oyunlar gereksiz ve sıkıcı geliyor bana... Sadece crysis serisini oynuyorum o da en son çıkanı oynadım onu da bıraktım

17 saati çok görmeyin 9 yaşında başlıyorsunuz en başta 1 saatti sonra 3 saat sonra 5 sonra bakıyorsunuz 12 saat oynamaya başlıyorsunuz bu sigaradanda beter bir şey oynadıkça daha da oynamaya başlıyorsunuz psikolojik destekde çözmez ben günde 10 saat oynamazsam duramam ama duyuyorum 36 saat oynayanlar var

3 yıldır knight online oynuyorum diyen arkadaşa sesleniyorum 3 yıl knight online yerine çalışsan 3 milyara yakın para değil 30 milyara yakın para kazanırsın...

eskiden 8-9 saatimi ps3 başında geçiriridim..
şimdi düşünüyorumda 2-3 saat oynayıp başka bi aktivite yapsaymışım (mesela 3D max kursuna yazılmayı düşünüyorum şimdi, o zaman yapsaydım şimdiye ustası olmuştum) veya spor, veya başka birşey..

en cok contur strike oynayiram

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost