Onları çok bekledik ama onlar, hiç gelmediler

Oyuncuların uzun süre merakla beklediği ama hiçbir zaman gelmeyen, buhar olup uçan oyun ve cihazlar

Onları çok bekledik ama onlar, hiç gelmediler
Phantom, PC oyunlarını konsola taşıyacaktı ve oldukça iddialı geliyordu

Yayınlanma şansı bulamayan, ancak hiçbir zaman da iptal edilmeyen yazılım ve donanımlara vaporware adı veriliyor. Yıllar içinde vaporware hastalığına yakalanan birçok dev proje bulunuyor. Bu projelerin bazılarının beklentileri şu an geçekleştirilemeyecek kadar yüksek olduğundan geliştiriciler tarafıdan tam olarak desteklenmezken, bazıları ise parasızlıktan sessiliğe bürünmüş durumda bulunuyor. Bunlarının en iyi örneklerinden biri, defalarca gecikmeye uğrayan efsane oyun Duke Nukem'ın son hali Duke Nukem Forever. İşte vaporware haline gelen 5 konsol ve oyun.

Phantom (Oyun konsolu): 2002'de PC oyunlarını çalıştırabilen oyun konsolu olarak tanıtılan Phantom, oyun platformu olarak Windows ile kafa kafaya yarışmaya hazırlanıyordu. Phantom takımı, oldukça iyi fikirlere ve hedeflere de sahiplerdi.

Phantom'da bir optik sürücü olmayacaktı, bunun yerine oyunlar isteğe bağlı olarak indirilecekti. Cihazın çalışan bir prototipi 2004 yılındaki E3'de görüntülendi. Ancak takım bir çevrim içi içerik sağlama sistemi geliştirmeye çalışırken çıkış tarihi gecikti ve Phantom, 2006'da şirketin web sitesinden kaldırıldı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

half life 3 te bunlar gibi mi olacak

Half-Life 3 nerede ? Saydığınız onca şeyin toplamından daha fazla bekleniyor HF3 :)

Half Life 3 bence Steam OS döneminde duyurulabilir.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Onları çok bekledik ama onlar, hiç gelmediler
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir