Onyx'ten mürekkep ekranlı Android telefon!

Bu cihaz mürekkebi Android'li ceplere bulaştırmakla kalmıyor, tabletlere de taşıyor!

Android'e mürekkep bulaştı!

E-ink, yani mürekkep ekranlı cihazlar daha çok E-reader'larda karşımıza çıksa da, daha önceleri telefon pazarında da örneklerini görmüştük hatırlarsanız. Çin kökenli teknoloji firması Onyx de bu modaya uyarak mürekkep ekranlı bir Android telefon ve hatta bir de tablet hazırlamış.

Android işletim sistemini kullanan telefon E-ink, yani mürekkepli siyah / beyaz bir ekrana sahip. Onyx E43 ismiyle anılacak olan telefonun 4.3 inç büyüklüğünde bir ekranı ve 1 GHz değerinde işlemcisi mevcut durumda. Ancak ne yazık ki firma tarafından bunlardan başka ayrıntı sunulmamış. Telefonun bu yaz satışa sunulması bekleniyor.

Bunun yanı sıra Onyx, yine E-ink ekranlı bir tabletini de duyurdu. Onyx Boox R65 ismindeki tablet, Wi-Fi bağlantı desteği sunuyor. 1 GHz ARM Cortex-A8 işlemci, 256 MB bellek, 4 GB dahili depolama alanı ve Android 2.3 işletim sistemiyle gelecek olan tablet, fiyatıyla ve ne zaman piyasaya sunulacağına dair soru işaretlerini de beraber getiriyor. Cihaz, her ne kadar ilk bakışta teknik özellik bakımından pek tatmin edici gibi görünmese de, E-ink ile keyifli bir kullanım sunabilir.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

bitiyomu bunun mürekkebi :D

Bunun pili ne gider bee

video açabiliyormuyuz bunlarla

film ya da vidyo izlemeyeceksen, oyun oynamayacaksan, gördüğün resim ve fotolardaki ayrıntılar önemli değilse belki kullanılabilir

istedigim tablete bir adim yaklasmislar siradaki adim pil süresi hadi göreyim sizi

Bu ne ya ekranı siyah beyaz be pikselleri piksel olamayacak kadar büyük. İğrenç bu ne.

@20 May 2013 23:05 Bunlar elektronik kitap; Uzun süre okuma yapacağınız zaman klasik renkli ekranlar arkadan aydınlatmalı olduğu için gözlerinizi yorar. Bunlar kağıt yansımasına benzer arka plan ve üzerine elektronik mürekkep diye tabir ettikleri siyah pixellerle kitap etkisi oluşturmak için bu şekilde tasarlanıyor. Yani multimedya içerik için, o amaçla yapılmış tablet veya cihazlar tercih etmelisiniz.

@20 May 2013 23:05 Amaç uzun soluklu rahat ve pil derdi olmadan okuma yapmak, van Gogh tablosu yapmak değil.

Tarz meselesi.

Madem birşeyler yapmaya çalışıyosun bari renkli ekran yap yanına tek tuş la siyah beyaz geçişini yap kafa 1milyon

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir