Oyuncunun HDTV rehberi

Bilgisayar veya konsolunuz için performanslı bir HDTV mi arıyorsunuz? O zaman bunları bilmelisiniz.

Nereden nereye?

Nereden nereye?
VGA: Emektar bağlantı noktası, günümüzde de hayatı kolaylaştırmayı sürdürüyor.

Bilgisayar teknolojisi sürekli atakta olmasına rağmen televizyonlar için aynı şeyi söylemek pek kolay değil. Televizyonların özellikleri elbette ki arttı ve pek çok yeni teknoloji ile tanıştık. Kullandığımız PAL standardı bundan tam 44 yıl önce oluşturuldu. Son 40 yılda HDTV'lerin piyasaya çıkışına kadar yapılan en büyük yenilik, yayın yapan birçok kuruluşun analog yayından dijital yayına geçmesi oldu.

Dijital yayın ile veri aktarımındaki pürüzler ortadan kalktı, karlanma, gölgelenme, kayma gibi sorunlar giderilmiş oldu. Daha ucuza daha fazla veri taşınabilmesi sıradan insanı hali ile pek etkilemedi. Elbette bu yenilik hayatımızı kökünden değiştirecek çapta değildi. Oyuncuları ilgilendiren kısım ise farklıydı: Televizyonlar monitör kalitesinde, parlaklığında ve çözünürlüğünde görüntü vermekten çok uzaktı. "Köklü" diyebileceğimiz bir değişim ise ancak HD (High Definition - Yüksek çözünürlük) ibaresi hayatımıza girdikten sonra başladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bence şimdilik HD Ready bir ürünü ucuza alıp bir kaç sene rahatça kullanılması makul görünüyor. Sonra fiyatlar düştükçe yeni ürünlere geçilir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir