"Özel Snapdragon 810" işine LG'den tehdit var

Qualcomm'un Samsung için özel bir Snapdragon 810 üreteceği dedikodusu, ortalığı karıştırdı!

  • Zeynel A. Öztürk
"Özel Snapdragon 810" işine LG'den tehdit var!
Snapdragon 810 tartışmaları henüz bitmedi

Ortaya atılan iddialar, her ne kadar LG tarafından reddedilse de, Qualcomm'un Samsung Galaxy S6 için özel bir Snapdragon 810 işlemci üretmesi, LG'nin şirketi dava etmesine yol açabilir.

LG'nin CES 2015'te gösterdiği G Flex 2'nin Snapdragon 810 işlemciyi kullandığı kesinleşmişti. Şimdiyse yeni raporlar LG'nin, Samsung'a özel işlemci sağlaması durumunda Qualcomm'u dava edebileceğini söylüyor. Yeni ortaya çıkan bir iddia, Samsung'un çok ısınan orijinal Snapdragon 810 yerine, onun özel üretilmiş bir sürümünü kullanabileceğini söylüyordu.

LG, kısa bir süre önce Snapdragon 810 işlemcisini savunmuş, onun performansından memnun olduğunu, G Flex 2'nin bazı rakiplerinden bile az ısındığını söylemişti. Samsung'un orijinal Snapdragon 810'u bir kenara bırakıp, işlemcinin farklı bir sürümünü kullanması, rakiplerin cihazlarını töhmet altında bırakabileceğinden, LG'nin böyle bir hamle planlaması aslında oldukça anlaşılır.

1080p ekranla gelen LG G Flex 2, Qualcomm'un en son işlemcisini kullanacağı doğrulanan telefonların başında geliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

samsung çamuru attı iyi de yapıştırdı.1 taşla bir kaç kuş avlamaya çalışıyor istediğini de alıyor. başta qualcomm u ki işlemci üreticisi olarak baş rakibi olur kendileri, fena sıkıştırıyor.qualcomm samsung cihazlarının satış potansiyelinden daha vazgeçmeyi göz alamıyor ,samsung da biliyor bunu.ama rakibi sendeletmeyi sarsmayı beceriyor. lg de cabası onu arada götürecek belirtilen sebepten dolayı lg ve diğer üreticilerin ilk snapdragon versiyonları töhmet altında kalacak tabi.

özel s810 üretmez başı ağrır onunyerine Snapdragon 820 olur onunadı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play