PC devine göre Win 7'nin zamana ihtiyacı var

Dev PC üreticisinden Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 7 hakkında kehanetler...

  • Ümit Öncel
PC devine göre Win 7'nin zamana ihtiyacı var
Windows 7'nin etkileri 2010'un ortalarında bekleniyor

Bilişim sektörü merakla Windows 7'nin etkilerini görmeyi bekliyor. Bu beklentilerin en önemli sebebi, Microsoft'un yeni işletim sisteminin durgun seyreden bilgisayar satışlarını hareketlendirme ihtimali. Fakat Dell bu konuda çok da umutlu değil. Dell'den Stephen Schuckenbrock, Windows 7'nin bilgisayar satışlarını etkileyeceğini ama bu etkilerin ancak 2010'un ortalarından itibaren görülmeye başlanacağını iddia ediyor.

"Windows 7, Microsoft'un çok uzun zamandan beri hazırladığı en iyi ürün" diyen Schuckenbrock sözlerini şöyle sürdü: "Vista'nın başarısızlığını göz önünde bulundurunca Windows 7 şimdiye kadar görülmemiş çapta bir gelişme olacak". Geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinde bilgisayar satışlarındaki dünya ikinciliğini Acer'a kaptıran Dell'in yöneticisi, Windows 7'nin bilgisayar satışlarına kesinlikle bir etkisini olacağını, fakat bu etkinin 2010'un ikinci yarısında hissedilmeye başlanacağını söyledi. Schuckenbrock'un bu yorumu özellikle toplu alımlar için acele etmeyen kurumsal müşterilerin ne zaman harekete geçmeye başlayacağını da ortaya koyuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Windows 7'nin bilgisayar satışlarına hiçbir etkisi olmayacaktır.

Sadece ve sadece ellerindeki W98, W2000, W-NT, W-ME'i bırakıp artık yeni donanımlarla yeni bir sisteme geçme düşüncesinde olan firmalar,kurumlar ve kişiler dışında kimsenin W7'ye geçmek için yeni bir bilgisayar alacağını sanmıyorum.Hesabını bilen XP kullanan firmalar, kurumlar da zaruri olmadıkça 5 seneden önce kolay kolay sistem değiştirmeyecektir ki zaten o zamana W8 çoktan çıkmış olur.

Benim gibi W9'u da bekleyebilirler ama tabii W8'i bir görmek lazım.

Windows 7 SP1 ile adam olabilir gibi duruyor.

arkadasim senin omrunde windowsun cikaracagi isletim sistemlerini beklemekle bitecek galiba :) kullan birini gitsin hepimiz bilgisayar muhendisi ciktik gittik yahu bos bos muhabbetlerle degirmen donmuyor

Dün 22:56'ya istinaden.

Eleştirin kesinlilkle doğrudur.Sıkıntım geçsin diye iki satır yorum yazıp gönderiyorum.Önümüzdeki günlerde bilgisayarı tamamen kaldırmayı düşünüyorum.
İnternet insanı bir uyuşturucu gibi uyuşturuyor ve en değerli şey olan zamanını çalıyor.

DELL in böyle konuşması normal çünkü gündemden düşmüş başarısız bir marka hiç o kadar da dev bir firma değil yani o deve win 7 ne yapsınki

eskiden marka önemli idi ama artık laptop dışında hiç bir fonksiyonu yok çünkü kalıp sistemler sunuyor. istenen ekran kartı yada diğer işlemci bileşenleri ile sistem alma seçeneği sunmuyorlar. şuanda i7 li sisztemlerde hiç exterme seçeneği sunan marka pc satışı yok almak isteyen illaki zorlan toplama yapacak. bu durumda ne anlamı kalıyorki marka olmasının. ve ayrıca sistem desteği konusundada hep dışarıdan destek alıyor firmalar yada özel bilgi işlemci tutuyor marka pc sistemlerine müdahale imkanıda yok yine bir + getirisi yok götürüsü var süre ve işgücü kaybı marka sistemler başka birşey değil. marka bir pc aldınız arızalandı disk arızası var garanti varsa açıp müdahale edemessiniz servise gidecek servistede en az bi 3 gün bekletirler tabi o makinanın yerine yedeği yoksa çalışacak 3 gün geriden devam eder işler birde çok büyük bir muhasebe yada avukatlık bürosu olduğunu bu yerin yada çizim atölyesi tam bir facia.

donanımcılar üstlerine düşeni yapsınlar, sürücüleri adam gibi yayımlasınlar da ondan sonra...

Eğer teknolojiyi takip ediyorsanız, özelliklede işiniz bilişim sektorüyse Windows 7 yi kullanmanızı tavsiye ederim. Kaliteli, hızlı, şimdilik güvenli ve görselliğe önem verilmiş bir sistem. Piyasadaki coğu zararlı yazılımlar Xp yi hedef alıyor bu yüzden sisteminizi değiştirmekte fayda var.

Sen de yorum yaz