PC'nizdeki kişisel detaylarınızı temizleyin!

PC'nizin gizli köşelerinde kalan kişisel detaylarınızı bu araçla temizleyin, hırsızlardan korunun!

  • Zeynel A. Öztürk

Kredi kartı numaranız, kişisel bilgileriniz gibi hassas verilerinizi korumak için anti-virüs ve çeşitli güvenlik yazılımlarını kullanıyoruz. Identity Finder adındaki araç ise duruma farklı bir açıdan yaklaşıyor: Araç sisteminizi baştan aşağı tarayarak farkında olmadan sakladığınız kişisel bilgileri buluyor.

Identity Finder'ın ücretsiz sürümü ile sabit diskinizini bir casus yazılım gibi tarayabilir, bulunan kişisel verilerinizi kaldırabilir veya olduğu gibi bırakabilirsiniz. Programı kurup bir parola ayarladıktan sonra üç seçeneğiniz var: Sisteminizi taramak, arama sihirbazını kullanmak veya gelişmiş ara yüze ulaşmak. Tarama, sabit diskinizin boyutuna göre 10-20 dakika sürebiliyor. Sisteminizin kişisel bilgilerden arınmış olduğunu düşünüyorsanız, bulunanları görünce şaşırabilirsiniz.

Identity Finder sizi virüslerden korumasa da kişisel bilgilerinizi korumanıza yardımcı olacaktır.

İndirin: Identity Finder

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

resimlerde firefox kayıtlı şifreleri bulmuş. linux da böyle bir tehlike var mı acaba. ubuntu kullanıyoum. tamam virüssüz ama bilgi hırsızlığından korkarım

CCleaner kullanıyorsanız gerek yok. Bizzat bu programı kurdum ve denedim. Ve hiç bir bilgi bulamadı. CCleaner'ı, "Boş Alanı Temizle" seçeneği dışında tümü seçili kullanıyorum. Ve CCleaner'dan sonra bu programın bulacağı herhangi bir parola,şifre kalmıyor.

peki bu programın bulduğu gizlilik verilerini yapımcılarına göndermediğini nerden bileceğiz?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost