PC ve Mac çok farklı bir platformda savaşacak

PC ve Mac atışmasına artık alıştık; ama bu kez karşımızda "daha medeni" bir atışma platformu var...

Pc ve Mac zevkli bir tasarımda karşı karşıya
Resmin tamamını görmek için tıklayın

Mac ve PC'nin savaşı hiç bitmedi. Dünyanın her ülkesinden taraftarlar forum savaşlarını hiç bırakmadı. Şimdi tarafınızı seçerek bu savaşa siz de katılabilirsiniz! Ama centilmence...

PC ve Mac savaşını daha dostça bir hale sokan bu satranç oyunu Adam Frederick tarafından tasarlandı. Ne yazık ki bu satranç setinde şah olarak bu işi başlatan Steve Jobs ve Bill Gates'i ya da meşhur gülüşüyle Ballmer'ı göremiyoruz.

Biraz Apple'ı kayırdığı ortada olan bu sette bilgisayarlar, taşınabilir müzik çalarlar ve işletim sistemlerini savaştırabilirsiniz.

Neler mi var? Zune, Xbox, dizüstü bilgisayarlar, iPod, Mac OS ve Windows kurulu masaüstü bilgisayarlar ve daha fazlası. Oldukça yaratıcı bir fikir; ama bakalım bir oyuncak firması bu tasarımı hayata geçirecek mi?

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Aslında PC - MAC çatışması diye birşey yok..
Belki türkiyede vardır, kimse MAC i bilmediği için, ama Apple'ın bilindiği ülkelerde herkes Apple'ın daha stabil güvenli ve kullanışlı olduğunu kabul ediyor. Tek tartışılan bilgisayarın Apple'ın yaptığı kadar kaliteli malzemeden, ince, sorunsuz yapılması sonuç olarak pahalı olup olmamasının gerekliliği.
Yoksa zaten sokaktan geçen birini bi Apple'ın bi PC nin önüne oturtsanız Mac in çok üstün olduğunu anlaması 5 dakika sürecektir sadece. Profosyonellere gelince, Mac aslında grafik-tasarım-müzik gibi eğlenceli konularda profosyonel kullanıcılara da hitap etse de, asıl hedefi son kullanıcı. Onun için ülkemizde Apple'lar daha çok grafikerlerin kullandığı bilgisayarlar olarak bilinse de, özellikle dünyanın en çok bilgisayar satılan ülkesi ABD'de, paran varsa alacağın günlük işlerini kolaylıkla yapıp kolaylıkla kişisel hobilerne de yönelebileceğin tek bilgisayar durumunda.
Los Angeles gibi zengin şehirlerin iyi yerlerinde zaten pc satan mağazalar bile yok, Apple store'lar var. Dünyanın en önde gelen üniversiteleri olan Harvard, M I T , Yale üniversitesinin kütüphanelerine girerseniz herkesin önünde Macbook görürsünüz, 1-2 tane dell filan görürsünüz...
Veya Mars'a NASA nın araçlarının fırlatılma videolarına bakarsanız çalışan ekiplerin önünde hep MACBOOK PRO lar vardır.
Google yönetim kurulundan herkesin bilgisayarının Mac olduğu söylenmişti, bizzat google ceo su tarafından.

PC Almak ZORUNDA DEĞİLSENİZ, ve MAC almazsanız, saçmalamış olursunuz.
Dünyanın en sorunsuz bilgisayarlarının APPLE marka bilgisayarlar olduğunu da unutmayalım... (istatistiksel gerçekler.)
İlaveten 2005 yılında aldığı Powerbook'u hala sorunsuz kullananlar var. Dünya üzerindeki hiçbir PC ile bunu yapmanız mümkün değil.

microsoftun piyonları zune hd olur kesin :D

zaten Microsoft'u kayırsaydı şaşardım.

Rekabet olsun ama düşmanlık olmasın istiyoruz

program olarak kiyaslamak istemiyorum bugun pc yede Leopard yukelemk gayet mumkun, pc olarakta windoswsu kastetemek istemiyorum
ancak apple marca butun laptoplar gercekten cok az sorun yasanan laptoplar,2004 haziran ayinda ladigim apple powerbook laptopumu 2 sene once yigenime hediye etmistim hala hicbir teknik ariza gostermeden calisiyor sadece Ram destegi yapmanin disinda
tesekurler

bu reakbettir rekabet olmazsa zaten bizlere daha kaliteli urunler ulasmaz
tekelcilik olusurki kominizim tarzi hic hos olacagini sanmiyorum

rekabet olsun fiyatlar insin :-)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir