Periscope, nihayet harekete geçiyor!

Her geçen gün biraz daha "taciz platformuna" dönüşen Periscope'tan ilk önlem geliyor!

  • Cenk Atlı
Periscope, nihayet harekete geçiyor!

Kullanıcıların mobil telefonlarda canlı video yayını paylaşmalarını sağlayan ve geçtiğimiz yıl Twitter tarafından satın alınan Periscope, önemli bir aracı kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Canlı yayınlanan videoların internetin yeni taciz platformlarından birine dönüşmeye başladığını fark eden yetkililer yeni bir araçla, kullanıcılarına uygunsuz buldukları yorumları anında rapor etme imkanı verecek.

Bu raporun ardından rastgele seçilmiş küçük bir canlı izleyici grubu da bu raporlamaya katılıp katılmadıklarına karar verecekler. Saldırgan bir yorum yazdığı varsayılan herhangi bir kullanıcı da canlı yayın esnasında 60 saniye boyunca yorum yapamayacak. Bu kullanıcı saldırgan yorumlarına devam ederse bütün bir yayın boyunca yorum yapmaktan men edilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Yayınlara yapay zeka lazım gece canım sıkılıp girdiğimde gördüğüm yayınlar gerçekten ayıp ve bu yayınları herkes görüyor. Ben böyle yayınları görmek istemiyorum.

@01 Haziran 2016 20:54 İzlemek zorunda değilsin. Her yerde her şeye maruz kalma olasılığın var. Dışarıya çıkınca neyle karşılacağını biliyor musun? Muhalif olmak güzeldir de her şeye muhalif olmak cehalet göstergesidir!

@02 Haziran 2016 10:15 Orda yayin yapan kiz kardesin yada erkek kardesin olsaydi ne yapardin? Sacma sapan sorulara cevap verip rahat davranip hayatini ifsa edip unlu olma umuduna kapilanlara karsi olmanin nesi cehalet?

görmek istemeyen engeller ülkemizde sapık çok maalefes kız orda sohbet v.s diyor adamlar diyor soyun.bazıları tamam zaten o işi yapıyor ama olan diğerinede oluyor.ve bunu engelleyebiliyorsun zaten.

girme o yayınlara zorla mı sokuyorlar

çok geçmeden chatroulette e çevirdiler işi malesef :(

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost