Photobucket.com Türk hacker'ların hedefi oldu

Photobucket.com'a girmek isteyenler, fotoğrafları yerine Türkçe bir mesajla karşılaştılar.

Photobucket.com Türk hacker'ların hedefi oldu
Türk hacker grubu, Photobucket kullanıcılarını işte bu sayfaya yönlendirdi. Tıklayın...

Popüler fotoğraf paylaşım sitesi Photobucket, geçtiğimiz Salı günü bir DNS hack saldırısının hedefi olmaktan kurtulamadı. Siteye girenler, bir süreliğine farklı bir sayfaya yönlendirildiler ve karşılarında Türkçe bir mesaj buldular.

Türk hacker'lar tarafından hack'lenen Photobucket, yaptığı açıklamada saldırı kelimesini kullanmamayı tercih etti. Açıklama özetle şu şekilde:

Salı günü öğleden sonra tarayıcısına Photobucket.com yazan bazı kullanıcılarımız, DNS hosting servisimizdeki bir sorun nedeniyle farklı bir sayfaya yönlendirilmiştir. Bu sorun birkaç saat içinde çözülse de, bazı kullanıcılarımız çözümden sonra da bir süre siteye erişememiştir. Bu durum ortaya çıkan sorunun yapısından kaynaklanmıştır. Bilinmesi gereken, sorunu sadece bazı kullanıcılarımızın yaşamış olduğu, bu sırada şifrelerin, fotoğrafların ve diğer kişisel bilgilerin hiçbir şekilde zarar görmediğidir.

Bu açıklamaya rağmen, Photobucket forumlarında sitenin Türk hacker'lar tarafından hack'lendiği açık seçik ortaya çıktı. Kullanıcıların DNS sorunu açıklamasını pek tatmin edici bulmadıkları, gönderilen mesajlardan da net bir biçimde anlaşılabiliyor. Resmin üzerine tıklarsanız, kullanıcıların Photobucket.com'a girmek istediklerinde karşı karşıya kaldıkları görüntüye ulaşabilirsiniz.

Photobucket'ın açıklaması, güvenlik bloglarında da pek tatmin edici olarak karşılanmadı. Hatırlanacağı gibi benzer bir saldırı, geçtiğimiz ay da Comcast'e düzenlenmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Bence hackerlar beyin özürlü olduğu için bu saldırıları gerçekleştiriyor (sözüm beyaz hackerlar için geçerli değil).

acaba bununla gurur duymamızı mı istiyorlar?

bravo ya bravo ne var bu sitede heklemek için? insanlar şimdi forumlarda türklerin nasıl ezik olduğunu tartışıyodur. allah size akıl versin başka birşey diyemiyorum....

ama şuan giriliyo

beyaz hacker ne demek bilmiyorum ama. rengi farketmez bence hepsinde psikolojik osrun var. Kendilerini bu şekilde tatmin etmeye çalışıyorlar. Eziklik var içlerinde.

O kadar porno siteleri varken bunlarla uğraşıyorlar. Sitenin adını yeni duydum daha :)

of allah akıl fikir versin o insanlara nediyim
cahil hepsi cahil! yaptıkları şeyin iyi birşey olduğunu düşünen cahiller

arkdaşbravo denecek birşey yok bunda. bence site hacklemek saçmalıktan başka birşey değil. eğer beğenmiyorsan o siteyi sende başka bir site yap. yada o site senin değerlerini yansıtmıyorsa kendi değerlerini yansıtan bir site yap.

ya bu tip insanlar, sabahtan akşama kadar internet kafelerde zaman öldüren, arabesk tipli insanlar. bu saldırıları yapmak için dünyanın en akıllı adamı olmak gerekmiyor. sadece ego tatmininden başka birşey değil. söyleyince ben yaptım demek için yapıyorlar bunu.
birkaç saldırı kaynak sayfasına girdiğinizde, içerikleri gayet iyi bulabiliyorsunuz.
kafanızı böyle aptal gereksiz şeylere harcayacağınıza oturun yazılım üretin, madem azda olsa çalışıyor beyinleriniz, ülkenize biraz katkı sağlayın.
1. sınıf ülkelerde insanların bunlara ayıracak zamanları bile yok. bilgilerini nasıl paraya dönüştürürüm diye bakıyorlar..

haksızlık etmeyelim tebrik ediyorum kendilerini çünkü koskoca bir şirketin vede çok tıklanan bir sitede açık bulmak çok zor bir şeydir ve hackledikten sondaki mutluluk hiç bişeye benzemez.. özürlü deil ÇOK ZEKİlerdir ayrıca...

Yaşasın Siyah Hackerlar ! Yaşasın. .. . .

Photubucket dünyanın en çok tıklanan 25.sitesi . Biraz mantıkları yorumlar yapın , ABD trafiğinin %2 sini oluşturuyor bu site . Yok arabesk insanlar , yok gerizekalılar gibi şeyler uygun düşmüyor .
Dediğiniz gibi kolay bir işe ise neden bu zamana kadar kimseler yapamıyor , dünyanın tek zekileri bizimkilerimi ?
Mantıklı olun.

ahh bir de İngilizce'yi öğrenseler, bir kaç eziğin işi bunlar... gerçek Türk hackerların hepsi İngilizce bilir, bilmese bile işine yarayacak kadarını bilir en azından.

Nedir yani we are came back? Hadi we came back (geri döndük) dese anlayacagim ya da we are come back (geri döndürüldük) dese yine anlayacagim...

Kendilerini "Hacker" sanan bir grup sünepenin işi bunlar... ya siz gitseniz ne olur dönseniz kaç yazar? Şöyle bir düşünüyorum da acaba hiç program yazdınız mı? başkalarının yazdığı programları kullanıp, başkalarının bulduğu açıkları kullanarak hacker olunmaz!. önce program yazmayı öğreneceksin arkadas!

Tamam eğleniyorsunuz böyle yaparak, kendinizi tatmin ediyorsunuz belki de. Önce Türkçe'yi sonra program yazmayı ve ardından eğer hacklediğiniz sitelerde ingilizce açıklamalar yapmayı düşünüyorsanız da İngilzice'yi öğrenin!

bu insanlar sıradan insanlar değil.türkiyenin sayılı hackerlarından.türkiyenin en iyi hacker grubudur bunlar.(en iyi hackerı değildir en iyi hackerımız iskorpitx)kısa süre önce mynete girdiğimizde resmin aşağısındaki isimleri görmüştük.ve birde slogan..."En Büyük sistemlerin sonu en büyüktür"Bunlar Turkish Hackers Group yeni adıyla NetDevilz.Yani aşağılık diyeceğinize sevinin.az mı övdünüz forum sitelerinde myneti yabancı bir firmaya sattıklarında bu grup hekledi diye.lütfen gerçekçi olun.insanların değerini bilin.

türk milletine hakaret içeren siteleri hackleyen guruba siz nasıl aşağılık dersiniz asıl cahil geri kafalı olan sizsiniz abd rusya gibi ülkeler askeriyelerinde hackerler yetiştiriyor ama siz saçma saçma konuşuyorsunuz

Türkiye de hacker yok dünya üzerinde de sayılı zaten. toplam 9 kadar hacker bulunuyor tabi kendini hacker zanneden 9 milyon kişi den bahsetmiyorum.

Waw neyi hazmedemiyorsunuz?NetDevilz dediğiniz grup redtube.com'a icann'a iana ya mynet e pkk nın sitelerine Türkiye'de hacker ım diye gezip insanları dolandıranların sitelerine,cnn e falan index atmıştır.Bütün büyük domain firmalarının sistemlerine girdiler,En az 3 ünün programlama bildiğini programlarını gördüğümden biliyorum.En az birer de web dili bildiklerini sanmaktayım.Hiç bi zaman Türk'lüğü aşağılayıcı bişey yapdıklarını görmedm aksine pkk nın sitelerine Türk bayragı koyduklarına şahit oldum.Ben takib ederim böyle şeyleri izlemek,okumak hosuma gidiyor.Sadece bir programcıyım.Ama baıra baıra sunu derim sloganlarındaki gibi they re not first but they're the best ;)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir