PlayStation 3: Yeni güncelleme hazır!

PlayStation 3 yeni bir güncelleme hazır: Peki ama tüm sorunlar çözülüyor mu? Cevap burada...

PlayStation 3: Yeni güncelleme hazır!
PlayStation 3: 3.01 nolu firmware problemleri ortadan kaldırabilir.

Sony, PlayStation 3 için yeni bir firmware güncelleştirmesi yayımladı. 3.01 nolu konsol yazılımının PlayStation 3 Format Software aracının kullanımı sırasındaki istikrarı arttırması hedefleniyor.

Sony'nin bu güncelleme ile firmware 3.0'da kullanıcılar tarafından ortaya çıkarılan hataları düzeltip düzeltmediği henüz belli değil. PlayStation blog'unda firma, güncellemenin beraberinde getirdiği iyileştirmeler hakkında yuvarlak ifadeler kullanıyor.

Oyuncular 3.0 nolu sürüme terfi ettiklerinde PlayStation Network ile ilgili bağlantı problemlerinden şikayetçi olmuştu. Ayrıca kupalara erişimde ve çevrimiçi oyun kurmada zorluklar yaşandığı da söylenmişti. Bunun dışında bazı kullanıcılar belli oyunlarda çökmelerin meydana geldiğinden yakınıyordu.

Firmware 3.01 Sony tarafından seçime bağlı güncelleme olarak sunuluyor. Kullanıcılar kurulumu "Settings" ve "System Update" menü noktalarına girip kendileri başlatmalı.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bu firmwareler bir anlam ifade etmiyor.Son kullanıcı için önemli olan stabil hızlı bir konsol halini almasıdır. Ben 2.40 firmwaresinde konsolumdan aldıgım performansı 3.00 firmwaresinde alamıyorum.Mesela fan devir hızı 3.00de daha yavaş.Loading ekranı yavaş.Motorstorm,Heavenly sword. Bu firmwareler güncellendikçe görüntü kalitesi arttı.3.00 firmwareden sonra daha farklı oldu.

Her firmwarede sony bir + koyup 2 - kazanıyo.Daha fazla stabilite gerekli.Mesela ben fan kontrol hızlarımı kendim ayarlama istiyorum.Yada oyundayken ps3ümün download yapmasını istiyorum.Browserın daha aktif kullanılabilir bir hal almasını istiyorum(hiç olmazsa pcye yakın.)

Birde konsol üreticilerinin şu saçmalıklarını kınıyorum.Oyunlara bir türlü klavye mouse desteği vermiyolar.Hocam senin yaptıgın kötü klavyeyi kimse almaz.Profesyonel oyuncuların kendi sistemleri vardır.Senin joystiğin sadece yarış oyunlarında avantajlı.Gerisinde yalan.

SON SÖZÜM SONY ARTIK ŞU FİRMWARELERİNİ TÜRKÇE DİL DESTEĞİNİ EKLE.

Bu güncellemeyi yaptıktan sonra ds3 kolum çalışmaz oldu model no: CECHZC2U

Sırf meraktan almıştım ps3 ü eğer evinizde sağlam bir pc niz varsa tavsiye etmem. Grafikler PC ile karşılaştırılamayacak kadar kötü. PS3 ile fps oynamak ta tam bir işkence ve fps ruhuna aykırı! Sadece arkadaşlarla FIFA oynayacaksanız sözüm yok! O zaman parasını hakediyor.

CECHZC2U bu model bende de var üstelik makina garantili ve içinden çıkan kol bu ne yapmam lazım ?? ayrıca bu başka bir güncelleme ile çözülebilir bir sorun mu lütfen bilen yardım etsin

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir