Pokemon ve Fallout, Android Wear'da çalıştı!

Efsane oyun Fallout'un, küçük bir saat üzerinde çalışacağı hiç aklınıza gelir miydi?

Oynat Gameboy emulator'ü, Android Wear'da böyle çalıştı! Gameboy emulator, Samsung'un Gear Live akıllı saatinde işte böyle çalıştı

Android Wear, saatler için geliştirilmiş iyi bir platform. Peki oyunlarda ne kadar başarılı?

Beklentinizin yüksek olmadığını biliyoruz, ancak geliştirici Corbin Davenport, Android Wear ile ilginç şeyler yapmayı başardı. Samsung Gear Live'da Windows 95'i (kısmen) çalıştırdığını gösteren videosunun ardından Davenport, şimdi de Game Boy Color emulator'ünü ve ilk Fallout'u akıllı saat üzerinde çalıştırdı.

Davenport, Twitter'da Techradar'a verdiği bir cevapta Android Wear'da çalışan başka oyunlarının da olduğunu, ancak onlar için henüz video hazırlamadığını söylüyor.

Davenport'un gösterdiği videolarda Gameboy, Samsung'un Gear Live akıllı saatinde oldukça hızlı çalışıyor. Pokemon, Tetris ve Mario Bros. gibi oyunların akıcı biçimde çalıştığı gözleniyor.

Peki Fallout portu nasıl çalışıyor? Videosu, haberimizin ikinci sayfasında.

Fallout, Android Wear'a girerse...

Oynat Fallout'u Android Wear'da çalıştırdılar! Fallout'un ilk sürümünü Google'ın saat platformunda böyle çalıştırdılar.
Oynanabilir halde değil...

Geliştirici, Fallout portunu Android Authority'de yer alan, oyunun Android Wear'da çalışmayacağını söyleyen bir makaleye cevaben hazırlamış. Oyun pek hızlı çalışmasa da, gelecek nesil saatlerin neler yapabileceğini şimdiden gösteriyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir