PS4 - Xbox One savaşında işler değişiyor!

PlayStation 4 - Xbox One savaşında yaşananlar, taşların yerinden oynadığını gösteriyor!

PS4 - Xbox One savaşında işler değişiyor!

NPD Group'un son verilerine göre, PS4, Xbox One'ı ABD satışlarında, Noel dönemi sonrası ilk ay olan Ocak ayında yenmeyi başardı. Hatta Geoff Keighley'e göre, olay yenmenin ötesinde bir boyutta. Sony'nin PlayStation Markası pazarlama bölümü Kıdemli Yardımcı Başkanı Guy Longworth'tan alıntıladığına göre, PS4, Xbox One satışlarını "neredeyse ikiye katladı."

Geçtiğimiz ay, NPD grafikleri, Xbox One'ın Aralık ayında ABD'de, PS4 dahil, diğer her konsolun önünde olduğunu gösteriyordu ancak Sony, Kasım ayından itibaren PS4'ün hep önde olduğunu savunmaktaydı.

Son NPD grafiklerine bakılır ise, Sony Noel döneminin bitmesi ve konsolların çıkışının üzerinden birkaç ayın geçmesi ile daha düşük olan fiyatının bir etki yaratmaya başladığını görmekten sevinçli olsa gerek. Ama Microsoft, Sony'nin bütün gösteriyi sahiplenmesine izin verme niyetinde değil.

Firmanın Xbox Marketing, Strategy and Business yardımcı başkanı Yusuf Mehdi, resmi bir Xbox blog postunda, Xbox One ve Xbox 360 dahil olmak üzere Ocak ayında 2.27 milyon oyun satıldığını ve konsol başı 2.7 oyun satıldığını söyleyerek, ABD içerisindeki oyun perakende satışlarının yüzde 47'sine sahip olunduğunu duyurdu.

Kısacası PS4 satışlarda rakibini ikiye katlasa da, konu oyun satışları olduğunda, Microsoft cephesi halen lider konumda. En azından açıklamalar bize bunu gösteriyor...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

MS ancak kendini avutur indirim + her ülkede satış yapmazsa tutturamaz...

Hemen her konuda microsoft politikalarindan nefret etsemde konsol konusunda Sony kadar amerikan yalakasi olmadigini bilirim, butun dunyada en ilk orda cikarip diger ulkelere bazen yillar sonra goturuyor urunleri, ilginctir microsoft amerikan firmasi ama tum dunyaya ayni anda cikariyor, apple bile yapiyor ama sony herkesten cok amerikali.

@17 Şub 2014 01:30 şuursuzsun. bunun sende farkındasın değil mi? :)

Bunun sebebi PS4 te PS3 oyunlarının oynanabiliyor olması. tabi SONY öyle olacak demişti. Gerçekten öyle mi bilemiyorum...

01:30 Resmi olarak Xbox one değil Ps4 geldi bizim ülkemize. Neyin kafasıyla yaptın o yorumu? Konsolla işin yok ama ahkam bedava.

@17 Şub 2014 11:05 ona da mı para verek?

xbox ta kinect farkı var satar.

1.30 Dostum kim yaparsa yapsın sen sana yapılan hizmete bakacaksın. Adamlar en nihayetinde ticaret yapıyor. Ne yapsınlar 5 ülkeye çıkarıp diğerlerine çıkarmasınlar mı? 12.13 Dostum haklısın ama çoğu oyuncunun kinectle işi olmuyor.

PS4 veya xbox farketmez...ikiside ayni yerin laciverti..fark nerde biliomusunuz?bunlari almamakta!!!

@17 Şub 2014 22:40 bencede.. ikisini beraber alanlar bile var

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir