Reklamlı Firefox başka bahara kaldı!

Firefox'ta belki de en sinir bozucu şeyi yapmayı düşünen Mozilla'dan sert bir U dönüşü geldi!

  • Zeynel A. Öztürk
Reklamlı Firefox başka bahara kaldı!

Mozilla, geçtiğimiz günlerde duyurduğu, yeni sayfa sekmesinde reklam gösterme planlarını iptal etti. Nedeni ise basit; Firefox kullanıcıları web tarayıcılarında böyle bir özellik istemiyorlar...

Mozilla'nın başkan yardımcısı Johnathan Nightingale, bir blog gönderisinde yaptığı açıklamada kullanıcılarının durumdan endişe duyduğunu, yeni sayfadaki logoların en yüksek teklifi verenlere satılacağını, böylece denetimin kullanıcının elinden gideceğini düşündüğünü söyledi ve ekledi: "Bu olmayacak. Mozilla'daki biz çalışanlar, böyle insanlar değiliz."

Ancak Nightingale, Firefox'un yeni sekmesiyle ilgili işlevleri ön-yayın kanallarında denemeyi sürdüreceklerini söyledi. Buna göre yeni sekme sayfası, reklam göstermeyecek olsa da Mozilla'dan ve "web'deki diğer faydalı sitelerden" sayfalar gösterebilecek. Ancak Mozilla, burada gösterilen sayfalardan herhangi bir gelir elde etmeyecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Allah razı olsun

Herhalde kullanıcısnı Mozilla Firefox kadar düşünen başka bir Tarayıcı yok diye düşünüyorum.

Firefox'un ana web sayfasına girdiğinizde atılan başlıkları hatırlayın KAR AMACI GÜDMEYEN TEK TARAYICI

Helal olsun ne güzel bir açıklama. ille de FİREFOX.

bu tarayıcı çöp biraz girince bilgisayar aptallaşıyor

@14 May 2014 11:31 Bence siz kendinizden kaynaklanıyordur o dediğniz olay.önce kullanmasını öğreneceksiniz sonra burda eleştiri yapacaksınız.Bence Mozilla Firefox' 3 yaşından küçükler kullanmasın anlayabilene.!!!

Lanet olasıca reklamlar, suyu kaçırdıklar artık.

Sen de yorum yaz