Ruhunu internette sattı!

Sadece ruhunu satan adam mı dersiniz? Bakın internette daha neler neler satışa çıkartıldı...

Online ticarette "ruhunu" satan da var

Bilgisayar ve internet kullanımının artmasıyla kullanıcı sayısının da giderek arttığı online ticarette açık artırmaya sunulan ürünlerin yanı sıra "fikrini" ve "ruhunu" satanlar gibi ilginç ilanlarla da karşılaşılıyor.

Gittigidiyor.com Genel Müdürü Cenk Angın, yaptığı açıklamada, şu anda gittigidiyor.com'a girildiğinde çok sayıda ana kategorinin yer aldığını, aynı tür ürünlerin bir arada bulunduğu listelemede şu anda 2 milyon civarında rakama ulaşıldığını, giyim ile elektronikte fotoğraf ve kameranın tüm satışlar içinde ciddi pay aldığını söyledi.

Satışa sunulan ürünlerin yüzde 60 civarındaki kısmının sıfır, geri kalanın ikinci el ürünlerden oluştuğuna işaret eden Angın, "2009'da 2008'e göre yaklaşık yüzde 25 büyümüştük. Bu yılın ilk yarısında ticaret hacminde 2009 yılına kıyasla yüzde 50 büyüdük. Dolayısıyla geçen senenin büyüme hızını ikiye katladık" diye konuştu.

Kendisini satan adam!

2010 yılının ilk 6 ayında aylık ortalama işlem adedinin 280-300 bin civarında olduğunun altını çizen Angın, kayıtlı kullanıcı sayısının ise 2009 yılı sonuna göre yüzde 24 arttığını ve 5 milyona ulaştığını, şu anda 5 milyon 100 bini geçtiklerini bildirdi.

Gittigidiyor.com Pazarlama Yöneticisi Ozan Tatar da ilginç listelemeler ile sık sık karşılaştıklarını belirterek, "Amatör ligden bir futbolcu kendisini açık artırma ile satışa çıkarmış ve özelliklerini listelemişti. Kendisine daha sonra başka bir kulüp talip oldu ve transferi gerçekleşti. Ruhunu satan bile oldu. Espri, ama sonuçta böyle bir şey yaptı, kavanozun içine koyup 'ruhumu satıyorum' diyen biri... Ayrıca bir ajansın kreatif direktörü, işten ayrılırken masasını açık artırmaya çıkardı. Aslında masasını açık artırmaya çıkarmıyor, pozisyona talip arıyorlardı. Masayla metafor yapmışlar, 'bu masaya sahip olmak kolay değildir' diye..." şeklinde konuştu.

Hurrıyet

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

dahe ilginç bişi "Beyni" satilabilir en komik olan kısmıda resimler olur

chip önce girişte gittinin ballı reklamını yapıp insanları yönlendiriyor sonrada habere giriyiorsunuz.. diyeceğim gitti out sahibinden in (G3.TR)

Tamam, ruhunu satıyor da. Ne yapacağız onun ruhunu? Ne gibi işlerde kullanılır? Turşusunu mu yapıp saklayacak mıyız? Hahaha! :D Yemişim senin ruhunu! :D

güzel fikir aslında hoşuma gitti yapılabilir ruhunu çıkarıp koyacak hali yok ya koy kavonazo gitsin birşeyi

yakında insanlar iç oragalarını satmaya başlarlarsa hiç şaşmayın ;)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play