Saat efsanesinden dikkat çeken sözler!

Artık bir efsane kabul edilen dev şirket, Samsung ve Apple'ın akıllı saatlerine böyle isyan etti!

Saat efsanesinden dikkat çeken sözler!
Samsung ve Apple, canını yakacak...

Teknoloji dünyasının yeni hedefleri, sizlerin de bildiği üzere bilek ve gözler üzerinde yoğunlaşıyor. Yakın zamanda piyasada olması beklenen saat biçimli, üst seviye teknolojik cihazlarsa, sonunda Casio'nun sesini yükseltmesine sebep oldu.

Konu saat ve kol saati olduğu zaman dünyada açık ara birinci sırada bulunan Casio, piyasaya çıkmak üzere olan Apple ve Samsung ürünlerine karşı kendi bölgesini korumaya aldı. Firmanın CEO'su Kazou Kashio, üzerlerine doğru gelen yeni iWatch ve Galaxy Gear dalgasının farkında olduklarını ve kendilerini çoktan hazırladıklarını beyan etti. Firmanın bir süredir ürettiği G-Shock isimli saat serisi, uzun zamandır kol saatlerinin gelebileceği en üst nokta olarak kabul ediliyordu. Nitekim bu seri bile günümüzde tavan yapmış olan mobil uygulama ve oyun deneyimini kullanıcısına yaşatmanın yanından bile geçmiyor.

CEO Kashio'nun New York Times'a verdiği röportajındaki isyan ve güven dolu sözleriyse büyük yankı uyandırdı; "Birdenbire tüm teknoloji dünyasının, insan bileğinin teknolojik yatırıma ne kadar uygun olduğunu fark etmesi çok manidar. Casio olarak bu bölgenin ne kadar değerli bir yatırım olduğunun farkındayız ve uzun süredir bu şekilde para kazanıyoruz."

2013'ün henüz ilk günlerinde piyasaya çıkan Casio G-Shock GB-6900AA saat, sahip olduğu Bluetooth bağlantısı ile iPhone kullanıcılarının aldıkları tüm bildirim ve elektronik postalarını, cihaz üzerinden gösterebiliyordu. Fakat bu cihaz her ne kadar gelişmiş bir saat olursa olsun, Samsung Galaxy Gear ve 2014 içerisinde piyasada olacağı düşünülen Apple'ın iWatch'ının yanında, çok eski bir teknoloji olarak anılacak. Casio'nun bir sonraki adımı merakla bekleniyor. Çok yakında Casio markalı akıllı saatler görmek, herhalde kimse için sürpriz olmayacaktır... 

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

bence bu saat işi tutmaz, gözlük işi de...

bence apple iwatch da çuvallayacak ve samsung da bir aksesuardan öte gidemeyecek bu alanda! ilerleyen günlerde sağlık uzmanlarından kol üzerindeki akıllı saatler ile ilgili uyarıları da bunda etken olacak. casio nun hiç derst etmesine bile gerek yok ama yeni bir model sunarsa da sadece varlığını göstermek amaçlı bir hareket olur bu.

Casio iyi güzel de , önce şu çocuksu oyuncaklı dizaynlarından kurtulmalı.

casio kasio :D harbi kasıyor

Saat, saat olarak kullanılmalı. Başka bişey için değil.

Casio Android için çıkarsın sonuçta "kasio" diye okunuyor androiddeki kasmalarla bir sinerji oluşur :D

@25 Eyl 2013 09:50 hahahaahahahahahaha

aslında ihtiyaç saat değil.. kulaklık... yakın gelecekte ortalama 8 inç büyüklüğünde telefonların yaygınlaşması ile birlikte tefon etme zorlaşacak... ve bu saat ile çözülebilecek bir konu değil... saati ağzına getirip konuşabilirsin belki ama karşı tarafın sesi ne olacak... hoperlorden mi dinleyeceksin... olacak iş değil... netice itibari ile 8 inçlik bir iphone ve güzel bir kulaklık ipadi de cope attırır, iwatch u da...

şu resimdeki saat şaka gibi

@25 Eyl 2013 10:55 ülkemiz tekno dehalarla dolmuş, gözlerim yaşardı.

@25 Eyl 2013 10:55 fiyati da oyle biraz agir olmasi disinda gayet guzel ama

saatlerden kimse devrim beklemiyor. Sadece kar bekliyor :D

saat dediğin mis gibi analog cihazlardır.

kol saatinin şarj edilmesiylemi uğraşacam abartmaya gerek yok bence...

ben saat takmıyorum ki

casio'nun yanında hepsi kazık fiyatlı hiç şansları yok.

para kazanmak için kolumuza sarılıyolar yaa :D

boş işlerle uğraşmayın

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir