Sabit telefondan SMS gönderme hizmeti başladı

En sonunda uzun zamandır beklediğimiz, sabit telefondan SMS gönderme hizmeti başladı

  • Cenk Yapıcı

Türk Telekom, bugüne kadar cep telefonlarında kullanılan bir hizmet olarak bilinen SMS'in 1 Aralık'tan itibaren sabit hatlardan da kullanımda olduğunu açıkladı. Türk Telekom'dan yapılan açıklamada, Kısa Mesaj Servisi'nin (SMS) artık sabit hatlar üstünden de gönderilebileceği belirtildi.

TT SMS uyumlu telefon makineleri veya cihazları olan Türk Telekom müşterilerinin, telefonlarının ayarlar kısmına TT SMS Merkezi erişim numarası olan 0800 500 0000'ı girmeleri ve bir SMS göndererek aktivasyonlarını yaptırmaları gerekiyor.

İl içinde sadece 7 rakamlı telefon numarası, şehirlerarası gönderimde ise şehirlerarası alan kodu olan 0 rakamı ve ardından 7 haneli telefon numarası yazılarak SMS atılabilecek. Bir SMS'in uzunluğu 160 karakteri geçemeyecek.

CLIP özelliği olmayan santrallerden numara alan Türk Telekom müşterileriyle SMS uyumlu telefon makineleri olmayanlar ise, web üzerinden SMS gönderebilecekleri gibi kendilerine gönderilen mesajları da sesli mesaj olarak alabilecekler.

Günün her saatinde SMS almak istemeyen müşteriler; TT SMS'in internet sitesinde SMS almak istedikleri zamanı belirleyebilecekler. TT SMS tarifesinde 1 mesaj bedeli ÖTV ve KDV dahil yapılacak işlemin türüne göre 0.049 YTL'yle 0.127 YTL arasında değişen tutarlarda belirlendi.

Sabit telefonlara yönelik TT SMS Toplu mesajlaşma tarifesinde mesaj sayısına göre 1 mesaj bedeli KDV ve ÖTV dahil 0.047 YTL'yle 0.041 YTL arasında değişen tutarlarda belirlendi. Turkcell, Telsim ve Avea servislerine yönelik toplu mesajlaşmalarda ise yine mesaj sayısına göre 1 mesaj bedeli 0.081 YTL'yle 0.069 YTL arasında değişen tutarlarda belirlendi.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz