Bu adam, sadece iPad almak istemişti!

İstediği sadece bir iPad satın almaktı. Ama önce dolandırıldı, sonra hapse düştü. En sonunda ise...

  • Levent Öztürk

Kayıp iPad'in uzun yolculuğu...

Kayıp iPad'in uzun yolculuğu...

Dolandırıcılık şüphesi ile tutuklanmasının ardından, polisin araştırması devam ederken, Marsh kefalet karşılığı serbest bırakıldı. Aslında kutusunda olması gereken iPad ise bu olaydan ancak yedi hafta sonra Marsh'ın bulunduğu noktadan çok uzakta, Galler'de bulundu.

Kent polisinin açıklamasına göre, bahsi geçen iPad, Marsh'ın adına aktive edilmiş olmasına rağmen, Marsh'ın herhangi bir suçu yok ve kefaleti kaldırılmış durumda. Polisin konu hakkında kendisine karşı başka bir suçlamada bulunmayacağı da kesinleşmiş. Ama kil parçalarının kutuya nasıl girdiği; iPad'in kutusundan çok uzaklara nasıl gittiği halen gizemini koruyor.

Tabii ki olayın sonuçlanması ile beraber Marsh'a, Tesco'dan tam bir geri ödeme gerçekleştirilmiş ancak Marsh, Tesco'nun hâlâ düzgün bir şekilde özür dilemediğini söylüyor.

Olaylar ise geçtiğimiz Noel sırasında, Marsh'ın kızlarına hediye olarak iPad'i alması ile başlıyor. Ancak bu durumun halka yansımasının neden bu kadar geç olduğu konusunda kesin bir bilgi yok. Ayrıca Tesco'nun neden Marsh'a direkt olarak bir özürde bulunmadığı da belli değil ancak firma geçtiğimiz hafta "Bay Marsh'a sattığımız ürün ile oynanmış olduğunu öğrendiğimiz için oldukça üzgünüz. Tabii ki böyle bir satışı asla bilerek yapmazdık ve bunun kendisine yaratmış olduğu sorunlardan dolayı özür diliyoruz." açıklamasında bulundu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Kendi adına aktif edilmiş nasıl olabilir ki? Adam bu kişilerden devamlı birşey alıyorsa şifrelerini biliyorlarsa ki imkansız ötesi orda çalışan biri yapmış olabilir diyeceğim. Ama adam da pek yalancıya benzemiyor gerçekten çok garip.

Apple nasıl bir bela ya sorunsuz ürünü bile lanetli :)

adamın yerinde olayım en ağır davayı açarım her mağazanın yaptığı tek şey zaten unutulacak bir özür ben verdiğim laptopu 20 iş günü dolduktan 1 hafta sonra aldım ve tüketici mahkemesine şikayette bulundum ürünün garantisi bitecek daha hala sonucu bekliyorum

@19 Kas 2013 01:44 Türkiyede sonuç hiç bir zaman gerektiği gibi gelmeyecektir.Malesef :/

Tumunu okudum ... Adam ipad almaj istedi,basina gelenlere bak be :D

amerika da olsa tazminat davası açmak için avukatlar adamın kapısında olurdu.

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Kayıp iPad'in uzun yolculuğu...
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir