Samsung'dan sahibini tanıyan televizyon!

Samsung, ses ve hareket kontrolüyle çalışan yeni nesil Smart TV'yi ortaya çıkardı!

Akıllı dünyanın akıllısı, akıllı etkileşim

Akıllı dünyanın akıllısı

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Sung Yong Hong, Samsung Hi TV Basın Toplantısında,TV'nin, bütün gününü ayrı ayrı bireysel cihazların önünde geçiren aile bireylerini, büyük ve merkezi bir ekranın önünde bir araya getirmedeki rolünü açıklayarak, Smart TV'nin geleceğini anlattı. Başkan Hong "TV evlerimizin kalbidir ve uzun bir gün sonrasında ailemizi bir araya getiren merkezi bir cihazdır. Sizi tanıyıp size yanıt veren yeni Smart TV'ler, ailenize hem evde, hem dışarıda iletişim olanağı sağlamanın yanı sıra, kendi hayat tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirilmiş harika içerik seçenekleri de sunuyor" dedi. Hong şunları ekledi: "Samsung, yeni TV deneyimini daha da yaygınlaştırmak ve aileleri geleceğin teknolojisi ile tanıştırmak amacıyla, her yıl televizyonunuzu geliştirilebilme olanağı yaratarak, uzun yıllar boyunca en iyi TV deneyimini yaşayabilmenizi garanti ediyor. Şunu söyleyebilirim ki; televizyonunuz sizi bugüne kadar hiç böylesine iyi anlamamıştı."

Akıllı etkileşim (Smart Interaction)

İçerik, gelişerek daha akıllı, güçlü ve daha erişilebilir hale geldikçe, Samsung, tüketicilerin TV'leriyle etkileşime geçebilmelerini sağlayan çalışmalara her geçen gün yenisini ekliyor. Akıllı Etkileşim; uzaktan kumandanın arzu edilmediği veya kullanışlı olmadığı durumlara alternatif sunarak, Smart TV kullanıcılarının TV'leriyle Ses Kontrolü, Hareket Kontrolü ve Yüz Tanıma aracılığıyla iletişim kurmalarını mümkün kılıyor. Samsung'un öncülüğünü yaptığı 2012 Smart TV'lerde yer alan dahili HD kamera ve çift-mikrofon sayesinde tüketiciler sadece "Hi TV" diyerek ses kontrolü'nü aktive edebilir, sesi açıp kapayabilir, "İnternet Tarayıcı" diyerek çevrim içi olabilir, uygulamalara girebilir, yalnızca bir el işaretiyle internette gezinip, arama sonuçlarından seçimlerini yapabilir. LED 8000 serisinde bu Akıllı Etkileşim yetenekleri ultra ince çerçeveye sahip, şık ve çarpıcı, post-minimalist bir tasarım ile birlikte sunuluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

samsung patentini almadiysa hemen alsin yoksa apple kargasi uzerine coker ben yaptim buldum der.her zamanki gibi.
habere gelirsek super otesi buyuk teknolojilerin kapisini sonuna kadar acacak bir bulus.saygilar

Bencede derhal patentini almalılar malum sebeplerden dolayı . Kısa boylu çekik gözlü arkadaşlarımız yine yapmışlar yapacaklarını . Ellerine sağlık onların

Ziyaretci, Apple hakkinda oyle bir genelleme yaptin ki bende senin icin genelleme yapip sacmaladin demek istiyorum.

sahibini tanıyan televizyonlar "personal tv" ozelligi ile toshibada 2010 yilindan beri var diye biliyorum...

Eger biri patent alacaksa bu Toshiba olur

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Akıllı dünyanın akıllısı, akıllı etkileşim
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir