Samsung, AMOLED'i bırakıp LCD'ye geçebilir!

İddialar doğruysa Samsung, amiral gemisi ceplerinde bugüne dek kullandığı bu teknolojiyi terk ediyor

Samsung, AMOLED'i bırakıp LCD'ye geçebilir!

Yeni bir söylentiye göre Samsung, en üst düzey ceplerinde yer verdiği AMOLED ekranlardan vazgeçerek PLS LCD'lere geçiş yapabilir.

Dedikodulara göre Samsung, Galaxy S5, Galaxy Note 4 gibi gelecekte tanıtacağı telefonlarında PLS LCD ekranlar kullanmayı düşünüyor. Dedikoduyu Etnews'a dayandıran G 4 Games'e göre bunun nedeni, Samsung'un üretim masraflarını düşürmek istiyor olması. Rapora göre bu geçiş, Samsung'un maliyetlerini yüzde 20 azaltabilir.

Ancak Etnews'un iddialarının her zaman doğru çıkmayabildiğini söyleyelim. Ayrıca dedikodu, Samsung'un böyle bir olasılığı sadece "düşündüğü" söyleniyor. İşin ilginç yanı bir başka söylenti ise tam tersini, Samsung'un AMOLED ekranları en üst düzey tabletlerine yerleştireceğini söylüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

zaten amoledler çok dandik görüntü veriyor..en iyileri ips lcd

@12 Ara 2013 14:16 amoled dandik görüntü veriyor ha ? s4 ile note 3 teki ekranalara hiç bakmadın herhalde. Yada bir gözdoktoruna fln git bence. ıps panele kafatutuyor amoledler be ne konuşuyorsun sen? ips panelden çok daha az enerji tüketiyorlar ayrıca.

@12 Ara 2013 20:20 İyide arkadaşım güneşte görünmeyen bir ekranı ne yapalım. İps plus 10 a katlar amoled i. Ekrandaki hir bir renk doğal değil. 3 ana renk parlak görünüyor diye iyimi sanıyorsunuz görüntüyü. Lg g2 ye bir bakı ver istersen. yada sony xperia bir cihazı güneşte kullan :) Son plastik bükücü samsung u ancak teknolojiyi merak eden ama anlamayanlar tercih ediyor.

Zaten dandikti simdi iyice dandiklesti.Maliyeti dusurup kazancı artıracak aklınca yazık sana samsung

ya sen hiç telefon yapma samsung ya daha ucuza gelir

geç bile kaldı

Samsungun amoledlerinde yeşilimsi bir görüntü oluyor. Diğer markaların amoledlerinde görmedim o durumu.

Samsungun kullandigi en iyi ekran s2 nin kullandigi super amoled plus. Diger modellerde giderek kaliteyi dusurdu.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir