Samsung, bir satın almanın daha peşinde!

Samsung, yakında çok önemli bir satın almaya daha imza atacak gibi görünüyor!

Samsung, bir satın almanın daha peşinde!

Rap müziğin önde gelen isimlerinden Jay-Z, birkaç ay önce Samsung'un Silikon Vadisi'ndeki genel merkezinde görüldüğünde, müzik oynatma hizmeti Tidal'a dair bir işbirliğiyle ilgili birçok söylenti dolaşmaya başlamıştı. Teknoloji devinin Milk Music gibi hizmetleri için içerik stratejisi geliştirdiği birimini ziyaret ettiği belirtilen Jay-Z'nin Samsung'la kurduğu bu iletişim sonuçları nihayet ortaya çıkmaya başladı.

New York Post'un çeşitli kaynaklara dayandırdığı bir habere göre, Güney Koreli firma, Jay-Z'nin sahip olduğu müzik oynatma hizmeti Tidal'ı bünyesine katmak amacıyla şarkıcıyla bazı görüşmeler yapıyor. Kaynaklara göre, firma Tidal yetkilileriyle bir süredir iletişim halinde. Konuyla ilgili bir süredir dolaşımda olan dedikodular yüzünden bu gelişme büyük bir sürpriz değil.  Samsung ve Tidal'dan konuyla ilgili resmi açıklama gelmese de; haberler "iki firmanın gerçekten büyük bir şeyler üzerinde çalıştığı ve bunun olası bir sızdırmaya karşı sır gibi saklandığı" yönünde.

Apple Music'in pazarda giderek yükselmeye başladığı ve Google'ın bir Spotify satın almasına hazırlandığı söylentilerinin dolaştığı bu dönemde, zor günler geçiren Tidal, Samsung bünyesinde çok daha etkili bir platforma dönüşebilir.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Samsung bu konularda neden yetersiz biliyor musunuz. Sadece ekonomik varlığını güçlendiriyor ki bunu yapmak zorunlu zaten. Uzun vadede düşünme noktasında tıkandığını düşünüyorum. Yenilikten ziyade pzarlama ve kazanmaya dayalı bir sisteme dahip. İnovasyon anlamında çok yetersiz kaldığı ortada... O kadar güçlü bir fabrika ve donanım teknolojin olacak ama iş onları işleten yazılına geldi tırs... Çöker bu sistem aga...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir