Samsung'dan akıllı kameralara yeni üyeler!

Samsung, yüksek kalitede çekim yapan akıllı kameralarının arasına bu iki modeli de ekledi!

Live Panaroma özelliği ve fazlası

Samsung'un Akıllı Fotoğraf Makinesi Ailesi'ne katılan modelleri iyi kareler yakalıyor

Samsung kullanıcılara yeni zumlu fotoğraf makineleri ile iyi bir kare yakalama fırsatı veriyor. WB850F ile kullanıcılar Tamamen Manuel Kontrol modu ile fotoğrafçılıktaki yeteneklerini keşfedebiliyor ve ayrıca tüm yeni modellerde yer alan OIS (optik görüntü sabitleyici) özelliğinden yararlanabiliyor (OIS WB850F ve ST200F'de yer alıyor). Yine tüm modellerde yer alan Akıllı Oto 2.0, kullanıcılara en iyi sonucu verebilmek için en uygun çekim modunu tanımlıyor ve otomatik olarak seçiyor. Havai fişek gösterisi, loş ışıklı bir parti gibi birçok değişik ortamı tanıma teknolojisi sayesinde Akıllı Oto 2.0 çekim şartlarını belirliyor ve mükemmel sonuçları elde etmek için otomatik olarak gerekli ayarları yapıyor.

Samsung Akıllı Fotoğraf Makineleri Live Panaroma özelliği ile herkesi fotoğraf karesine sığdırıyor!

WB850F ve ST200F yer alan Live Panorama özelliği ile kullanıcılar daha çok hareketi yakalayabiliyor, hiçbir detayı kaçırmadan geniş panoramik çekimler yapabiliyor. Bu fonksiyon deklanşöre hafifçe basılı tutarak ve fotoğraf makinesini çekilmek istenen görüntüyü kapsayacak şekilde gezdirerek çalışıyor. Kullanıcılar makinelerinin LCD ekranından çektikleri karenin tamamını ön izleme yoluyla inceleyebiliyor.

Samsung'un yeni WB850F ve ST200F modelleri seyahatlerinize eğlence katıyor

Samsung'un yeni modelleri seyahatlere hem eğlence hem yaratıcılık katıyor. Kullanıcılar Bölmeli Çekim (Split Shot) özelliği ile ekranı üç ayrı kareye bölebiliyor, maksimum üç farklı görüntüyü harmanlayıp farklı görüntüler elde edebiliyor ve seyahatlerini bambaşka bir görüş açısından görüntüleyebiliyor. Sihirli Çerçeve özelliğini kullanarak, fotoğrafını çekecekleri kişiyi eğlenceli bir ortamın tam ortasında konumlandırabiliyor. Bunun için, önceden tasarlanmış film posteri benzeri fonlardan birini ya da bir bölümü silinmiş olan çekilmiş mevcut bir fotoğrafı arka fon olarak seçebiliyor.

Kullanıcılar Resim içinde Resim özelliği ile fotoğrafları, çektikleri göz alıcı bir anıt fotoğrafının, bir portre fotoğraflarının ya da videolarının içine yerleştirebiliyor. Böylece en sevdikleri kareleri kolaj haline getirerek daha da unutulmaz kılabiliyor. Kullanıcılar ayrıca, Komik Yüz özelliği ile de resimlerini çektikleri arkadaşlarının ya da aile üyelerinin yüzlerini gerebiliyor, eğebiliyor, başlarını ya da burunlarını büyütebiliyor ve eğlenceyi katlayabiliyor. Tek yapılması gereken 5-yön düğmesine basmak. Fotoğraf makinesi hareket ettirildiğinde de Yüz İzleme özelliği, kaydedilmesi istenen komik yüzleri saklıyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Oturum açık kalsın

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir