Samsung, Galaxy S3 üretiminde sorun yaşamış

Samsung'un Galaxy S3'ü piyasaya sürmek üzere dağıtırken başına gelenler, yeni ortaya çıktı!

Samsung, Galaxy S3'te yaşadığı sorunu itiraf etti

Galaxy S3, Mayıs 2012'de piyasaya sürüldüğünde "pebble blue" yani çakıl taşı mavisi sürümünün çabuk tükenmesinin hayal kırıklığına neden olduğu ortaya çıktı.

Mavi sürümün stoklarında yaşanan kıtlığın nedeni, üretim sırasında cihazın pil kapağının her defasında kusursuz bir biçimde üretilemiyor olmasıydı. Samsung Tomorrow'a göre ortaya çıkan kapaklar, her zaman "S3 için planlanan temel tasarım konseptini" kusursuzca ortaya çıkaramıyordu. Şirket, kapaklardaki çizgilerin her zaman belirmediğini veya yeteri kadar parlak olmadığını söylüyor.

Samsung, yeni cepleri sevketmeyi durdurma kararının "tüm zincirin paniğe kapılmasına" neden olduğunu itiraf ediyor. Şirket, kararı S3'ün satışa sunulmasından iki hafta önce verdiğini söylüyor.

Sorunu 3 gün içerisinde gidermeyi başaran Samsung, bu şekilde üretim hedefine ulaşmış. Böylece yeni bir üretim yönteminin geliştirilmesi için 9 ay daha beklemeye gerek duyulmamış.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

her şeyi sorunlu sadece bu değil ki....

Herkes çakıl mavisi diyor ama (çakıl mavisi kalmadığı için) aldığım gri modeli benim çok hoşuma gitti. Kapak ve benzeri şeylerde gri,siyah ile tonlarını kullanıyor olabilmek çok güzel bir şey.

bi kapagi yapamiyorlarsa biraksinlar bu isi.

Çakıl mavisi aldım, şimdiye kadar herhangibir sorun yaşamadım. Ha, eğer yaşarsam da fena olmaz :) kızkulesi kapak yapmışlar hemen onu alırım :)

TelefonDa Telefon oLsa Barı Icım Yanmaz :D

@19 Oca 2013 12:42 senin tel den anladığın nedir ki buna tel demiyorsun yada sen telefon diye neye diyorsun yazabilseydin keşke de gülseydik biraz

tam rezalet ya :)

Bende Galaksi S3 Mini aldım ama sıkıntı yok

bendede titanium gri var kapağın bir yerinde hafif boyası silindi 3 hafta oldu teli alalı

oh sizde para bol ben 15 yaşındayım benim bi telefonum bile yok

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir