Samsung Galaxy S7'de USB Type-C olacak!

Samsung'un sıradaki amiral gemisi Galaxy S7, herkesin beklediği bu yenilikle birlikte gelecek!

  • Ercan Uğurlu
Samsung Galaxy S7'de USB Type-C olacak!

Samsung Galaxy S7'nin adı bir kez anılmaya başlandıysa, artık çıkacağı güne değin sızıntıların bitmeyeceğini tahmin ediyorsunuzdur. Evet, yeni amiral için gün geçmiyor ki yeni bir sızıntı daha yayınlanmasın. Daha önce işlemci seçenekleri ve teknik kadrosuna değin hakkında pek çok bilgi sızan Galaxy S7, şimdi de USB Type-C ile birlikte anılıyor.

Bu yılın ilk aylarında yeni MacBook'ta gördüğümüz USB Type-C, çok geçmeden akıllı telefonlara da sıçradı. USB Type-C'lik ilk akıllı telefon modelleri ise yeni Nexus 5X ile Nexus 6P olmuştu. Daha pek çok yeni modelin USB Type-C ile gelmesi bekleniyor. Buna Galaxy S7 de dahil.

microUSB'den USB Type-C'ye geçiş yapacak olan Galaxy S7, bu sayede daha hızlı veri transferi imkanı tanıyacak. Tabi burada asıl kafa kurcalayan nokta, USB Type-C ile kablosunun telefonun kutu içeriğinde sunulup sunulmayacağı. Bunu hep beraber göreceğiz, ancak muhtemelen bu kabloyu kutu içeriğinde bulacağız...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Ne kadar saçma bi haber ya. Adamlar hızlı şarj adaptörü veriyor onu niye vermesin.

CHIP Online notu:
Yeni Nexus 5X'te kablo verilmiyor mesela...

Galaxy s7de 2k ekran olmasın. Eminim 2k ekran gereksizliğini istemeyen binlerce bilinçli kullanıcı vardır. S7 bekleyen bir kullaniciyim. Chip lütfen böyle bir anket yapın. Samsunga sesimizi başka nasıl duyurabiliriz ki

@20 Ekim 2015 14:43 Moto x style kullanıyorum QHD ekran süper. Kullanmayan bilmez tabi.

@20 Ekim 2015 14:43 sen telefonunla oyun oynuyorsun diye ya da gözün bozuk diye 2k'yı hor görüyorsun ama ben piksel görmek istemiyor olabilirim.

@20 Ekim 2015 17:37 Full hd ekranlardada piksel göremezsin

ben de plastikle gelecek zannettim. yeni bir şey değilmiş...

Bu konudada öncü firma Microsoft.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost