Samsung, plastik ceplerden memnun

Samsung, "amiral gemisi" ceplerinde en çok eleştirildiği noktalardan birini böyle savundu!

Samsung, plastik ceplerden memnun

Galaxy S4'ün tanıtım gününe giderek yaklaşıyoruz, bu arada cepten çeşitli sızıntılar da gelmeye devam ediyor. Son olarak cep telefonunun 8 çekirdekli Exynos işlemciyle geleceğini, full HD ekrana sahip olacağını öğrenmiştik. Son söylentilere göre cebin kasası da önceki Galaxy S'ler gibi plastik olacaktı.

Samsung mobil bölümü yardımcı başkanı Y.H. Lee, HTC ve Apple'ın cep kasalarında farklı maddeler kullanmasına rağmen Galaxy S3'te kullandıkları plastikten memnun olduklarını söyledi. HTC, ceplerine "daha kaliteli" hissi veren ve onları ağırlaştıran metalden faydalanıyor. Nokia ise Lumia'da farklı maddeler kullanıyor. Örneğin Lumia 920, polikarbonattan meydana geliyor.

Her ne kadar Samsung, kullandığı plastik nedeniye sık sık eleştirilse de, Galaxy S4'ün de kasası muhtemelen plastik olacak. Ancak cebin neye benzeyeceğini henüz bilmiyoruz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

Bir şey olmaz plastiğe sorun yok devam

Pazarlama stratejileri gayet güzel... 8 çekirdekli işlemcisi olacakmış.... Bir zaman sonra herkesin yaptığı aynı oluyor, arama yapıyor, mesaj gönderiyor, biraz internette video izliyor, 3-5 de uygulama kullanıyor... Teknolojinin hızla geliştiği bir dönemde, bir ürüne binlerce TL bayılmak bana çok doğru gelmiyor... Teknolojiyi bir sene geriden takip etmek bana daha mantıklı geliyor, hem bugünün gelişmişliğini ve uygulamalarını kullanıyorsun, hemde ürünü alırken kazanıyorsun.

güle güle galaxy

Samsung işte ne bekliyorsun

@07 Mar 2013 14:19 En azından çizilmiyor peki epıl?

sony xperia z den daha fazla saglam olsun kırılmaz cam gibi

Evet galaxy s4 te çöp olacak desenize

@07 Mar 2013 15:28 Diğer 3 telefon gibi çöp(!) olacaksa Samsung açısından sorun yok :) Zira 100 milyon çöp satmak kolay değil :)

@07 Mar 2013 15:28 Sen konuşma epılın ayfon5ini de gördük. Herkesten hemen çiziliyor hatta kutuda çizik geliyor diye şikayetler yağıyor. Epıl da anlamış bunu ki arka kapak garanti kapsamında değil :D

Plastik olsun ama tasarım tamamen değişsin

plastik milastik sonuçta daha dayanıklı

etrafta galaxy s dedin mi fiyatına bakmadan saldıran tüketiciler olduğu sürece üretimi maliyetli ve zor olan parçaları mümkün olduğunca azaltmaya çalışacaktır yoksa okadar telefonu yetiştiremez... metal, cam veya polikarbonat işlemek ile plastik işlemek bir mi...

plastikle sorununz ne yahu? Bir sorun yaşamadım ben s2 aldım kullandım note 2 im var ve inanılmaz memnunum. Çizilmiyor matlaşmıyor hiçbir sıkıntısı yok. Ne kafasız insanlarsınız birtek eleştirebileceğiniz "plastik" lafı var tutturdunuz plastikte plastik. Almayın kardeşim beyenmiyorsanız samsung dan başka telefonmu yok. Hoş bu fiyata samsungdan daha iyi yapanıda yok kanımca. Beyenmeyen gider başka telefon alır. Sanki bıçak zoru ile satıyorlar... Heyallahım gıcık oluyorum yorumlarınıza..

Arkası çok dayanıksız değiştirselerdi daha iyiydi

Ben HTC kullanıyorum. Alüminyum kasa. Düştüğünde alüminyum yamulursa yenisini almak pahalı. Plastik kırılsa yenisini almak ucuz. Farkı bu. Alüminyumun tek iyi tarafı ısıyı yaydığı için HTC cihazım daha serin kalabiliyor. :)

Polikarbonat zaten petrol urunu yani plastik

sadece pilastik olsa iyi o ne şekil öyle kürek gibi :)

adamlar haklı ama galaxy s3 ümünarkasında çizik var üstelik şarj cihazı yAptı bu çiziği ayrıca iphone bir başka oluyor kalite bilefarklı yani ben htc almayı düşünüyorum artık snapdragon 800 işlemcili olırsa hele stoklar tükenir ayrıca gerçekten rgb dizilimi çok iyi olmuş gene galaxy alacak gibiyim ama htc falan da öok iyi neyse bakacaz artık bence daha kaliteli olmalıydı genede

adamlar rezilliklerini resmen tescillemiş :)

Apple Aluminyum yaptıda ne oldu? bükülen bir iPHONE Fifi yapmış oldu... kurtlu elma Titanyum kasada yapsın görelim... :p

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir