Samsung'u bekleyen asıl tehlike!

Apple'a karşı "patent bozgununa" uğrayan Samsung'u bekleyen asıl tehlike içeride...

Samsung'u bekleyen asıl tehlike!

Geçtiğimiz günlerde sonuçlanan Apple-Samsung patent davası, Güney Koreli şirketi zora sokabilir. Bildiğiniz üzere mahkeme Apple lehine sonuçlanmış, Samsung'un patent ihlali yaptığı gerekçesiyle Apple'a 1 milyar dolar tazminat ödemesine karar verilmişti.

Yaşanan gelişmeler, Samsung'un daha önceden tasarladığı ancak henüz piyasaya sürmediği bazı ürünlerinde zorunlu değişime gitme ihtimalini doğurdu. Bu da gelecek nesil Samsug cihazların gecikmesine, dolayısıyla meydanın Apple'a kalmasına neden olabilir.

Business Week'e konuşan KTB şirketinin kurucusu Chang In Whan, kimilerinin düşündüğünün aksine, dava sonucunun Samsung'u çok kötü etkilebileceğini söyledi. "Bazı ürünlerinde yapacağı değişikliklerden doğan gecikmelerin yanı sıra, yine kimi ürünlerine satış yasağı gelmesi de söz konusu."

Ancak iddiaların aksine, Samsung planlanan tarihlerden sapmayacaklarını belirterek durumdan etkilenmediğini iddia ediyor. Yine de dava sonucunun, Samsung'u bir takım değişikliğe zorlaması kesin gibi. 

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

1 mılyon$ mı 1 mılyar$ mı

1milyar değilmi

Samsung'un patent ihlali yaptığı gerekçesiyle Apple'a 1 milyon dolar tazminat ödemesine karar verilmişti. 1 milyar dolar olacaktı. düzeltirseniz sevinirim.

@11 Eyl 2012 19:54 Zenginin malı apple ve züğürdün çenesini

1 milyonssa ben öderim :D

yahu bu samsungda olmasa biz kime gülücez :) en büyük neşe kaynağımız samsung sen çok yaşa ya :)

1 milyon ne la? para mı onlar için o rakam :)

@11 Eyl 2012 21:38 1 milyon değil, 1 milyar para. ve evet bu rakam onlar içinde iyi para demek

Samsung uzun vadeli giderde etkiler onu

eyvah eyvah

Samsung zırt pırt yeni model çıkardı zaten onun yerine ilk olarak çıkardığı bazı modellere güncelleme getirsin.Yeni model çıkarmayıversin şimdilik nolacak sanki

Dün 20:54 Samsung 40 Milyar Dolara Ulasan Cirosuyla Sizin Gibi Fun Boylara Emin Ol Micindan Gulmekte.

çok iyi oldu; samsung para kazanmaktan müşterileri hiç düşünmüyordu inş daha kötü olurlar!!! Bada kullanıcılarının ahını çok aldı, beter olsunlar.

@Dün 21:38 1milyar dolar 1milyon değil :)

ne demiş bilge; "iyi bir bestekar çalmaz, sadece araklar." samsung sadece araklamıştır koskoca firma çalacak değil yaaaa....

bu karar ne Samsung'u yıkar ne Apple'ı yüceltir.. iki tarafta parasını biz teknoloji manyaklarından kazanıyor.. bu firmaların kökten batabilmesi için yep yeni bir teknolojinin ortaya atılması lazım ki varsa bile böyle bir teknoloji bunun için erken olacağından şimdilik elma idi armut idi "yemeye" devam :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir