Samsung, Win. Update'i eski haline getirecek!

Windows güncellemeleri konusunda ufak bir skandala imza atan Samsung, beklenen geri adımı attı!

Samsung, Windows Update'i eski haline getirecek!

Samsung'un tüm PC'lerinde yüklü gelen Samsung SW Update aracının Windows güncellemelerini devre dışı bıraktığı, geçtiğimiz hafta ortaya çıkmıştı. Windows Update'i kapatmanın sistemi ciddi güvenlik açıklarına maruz bırakabileceği biliniyor.

Durumun ciddiyetinin farkına varan Samsung programcıları ise SW Update aracı için bir güncelleme yayınlamaya başladılar. Yapılan açıklamada bu güncellemenin Windows Update ayarlarını birkaç gün içerisinde tekrar eski haline, önerilen ayarlara geri getireceği söylendi.

Samsung'un aslında Windows Update'i kapattığı için kullanıcılarına bir özür borcu var. Yine de işlevin geri geleceğini bilmek güzel. Samsung PC'niz varsa ve SW Update'i kaldırmadıysanız, birkaç gün içinde gelecek güncellemeyi bekleyebilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Adamlarin kapama sebebini anliyorum.. hp laptopumda intel+amd ekran karti vardi.. formattan sonra hp nin sitesinden indirdigim driveri kurmustum.. bir sure sonra windows update de amd ekran karti icin driver buldu.. tabi tarih olarak daha yeni surumdu..kurdum ve cortt :D bilgisayar hem amd karta gecemiyordu hemde uyuma modundan cikamiyor kendine reset atiyordu :)

@29 Haziran 2015 10:52 Sürücü güncellemesi denen şey halen günümüzün bilgisayar ve benzeri aletlerinin kullanıcılarının büyük dertlerinden biri malesef...

ati amd satılalı zaten kalitesi bozuldu. bir dahaki laptopumda ati tercihim olmayacak.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir