Samsung'dan bükülme testlerine cevap!

Samsung, Galaxy S6 Edge'in internette yayınlanan bükülme testine böyle cevap verdi!

Oynat Samsung, kendi bükülme testini yayınladı! Samsung, Galaxy S6 Edge'in internette yayınlanan bükülme testine böyle cevap verdi!
Samsung, SquareTrade'in testini ciddiye aldı

Samsung, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bükülme testleriyle ilgili sessiz durmadı ve kendi bükülme testi videosunu yayınladı. Testte Galaxy S6 Edge, iPhone 6 Plus ve HTC One M9'un ne kadar baskıya dayanabildikleri özel makinelerle denenmekteydi.

Samsung, yaptığı resmi açıklamada telefonu büken 50kg'lık basıncın arka cepte hiçbir zaman oluşmayacağını, telefona en fazla 30kg'lık güç uygulanacağını söyledi. Testin yöntemlerine de itiraz eden Güney Koreli firma, cihazın arka kapağının ne kadar sağlam olduğunun gösterilmediğini ileri sürdü ve şunları ekledi: "Bazı akıllı telefonlar, ön ve arka yüzlerinde farklı seviyede dayanıklılık sergilemektedir. SquareTrade ise akıllı telefonların dayanıklılığı konusunda tüketicileri yanıltabilecek biçimde, sadece ön yüzü test etmiştir."

Cihazlarını düşürme, bükme ve kırma gibi her tür zorlu testten geçirdiğini söyleyen Samsung'un SquareTrade'den talebi ise Galaxy S6 Edge'in hem ön, hem de arka yüzünü test etmesi. Samsung'un yeni yayınladığı bükülme testini videomuzda izleyebilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

note 4 70 kilo dan sonra bükülüyordu.

Basıncın birimi kg/m^2 dir

Birde Lumia 520 ile yapsınlar. Makinayı bükmezse ben bir şey bilmiyorum.

niye açılmıyor bu videolar bu sitede

yav he heeeee, en iyisi Samsung :)

videoya bakarsak kurşunkalem den biraz dayanıklı yani . kalemleri vidodaki gibi yanyana yanıştırın arka cebinize koyun oturun kırılırsa s6 dan vazgeçin.

Yorum yok, adamlar deniyor.

koskoca samsung ,XP kullanıyor.

Samsunga uygulanan basınç iphonelara uygulansa iphone eğri kalır.Düzelmez.Ekranıda çatlar.Herhalde daha önceki videoda Apple bir firmaya para yedirmiş,öyle bir basınç uygulamışlar ki resmen telefonu parçalamak için yapılmış.Algı oluşturup kendi bükülme problemini unutturmak için hoş olmayan bir yola başvurmuşlar.Önceki videodaki basınç bırak telefonu çeliğe uygulansa çelikte bükülür.Samsungçu veya iphonecu değilim ama adil olmak lazım.ikisinide kullandım daha önce.İphone kaliteli ama düştüğünde en çabuk kırılan ve en çok hasarı gören telefon.Kimse inkar etmesin boşuna.

işte kolpacıların bir yalanı daha ortaya çıkartıldı... iphone 6 plus bu telefondan daha dayanıklı olsun gelsin bide beni büksün... hiç inanmamıştım öyle bir habere zaten.

Hee noooldu samsung bukuluyorsun iste simdi bas gitttt

arka cepte en fazla 30 kglık güç uygulanacağını söyleyerek yine kendine güldürmeyi başardı rezil firması. belki adam tamamen ağırlığı telefonun üstüne gelecek şekilde oturuyor. en fazla ne demek ya belki adam 400 kilo yine de samsung bunu kabul etmiyor illa 30 kg olcak

var mı her iki telefonu da parasıyla alıp tarafsız olarak kıracak babayiğit? yok, demek ki yapılmış olan testlerle idare edeceğiz sahte diyenler buyursun denesinler gerçeğini biz de görelim.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost