Samsung'dan Windows 10 özrü!

Samsung, "Windows 10 yüklemeyin" tavsiyesinin bir yanlışlık olduğunu söyledi ve özür diledi!

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung'dan Windows 10 özrü!

Samsung, bir teknik destek yetkilisinin "Windows 10'u yüklemeyin" şeklindeki açıklaması için özür diledi.

The Register'ın raporuna göre bir Samsung notebook sahibi, bilgisayarında Broadcom kablosuz kartta yaşadığı bir sorunla ilgili Samsung'tan şöyle bir cevap almıştı:

"Açıkça konuşmak gerekirse Windows 10'u Samsung laptop'ların veya PC'lerin hiçbirine yüklemenizi tavsiye etmiyoruz. Bu konuda Microsoft ile görüşmelerimiz halen devam ediyor. Web sitemizdeki sürücüler, Windows'un en son sürümünü desteklememektedir."

Haberin internette yayınlanmasının ardından The Register, Samsung ile iletişime geçti ve Samsung, müşteriye verilen "hatalı bilgi" için özür diledi. Firmanın son açıklaması şöyle oldu:

"Bir müşteri temsilcimizin Windows 10 yükseltmeleriyle ilgili verdiği hatalı bilgiden dolayı özür dileriz. Müşterilerimize Windows 10'a yükseltmek ile ilgili detaylı bilgiler için Samsung web sitesini ziyaret edebileceklerini hatırlatmak isteriz. Burada Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 ile çalışan her Samsung notebook için Windows 10 güncellemesinin sunulup sunulmadığını görebilirsiniz."

"Windows 10'u yüklemenizi tavsiye etmiyoruz" diyen müşteri temsilcisinin başka müşterilere de aynı tavsiyede bulunup bulunmadığı bilinmiyor. Microsoft, Windows 10'a ücretsiz yükseltme fırsatını 29 Temmuz'a kadar sunmayı sürdürecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

ms tehtit edince... tabi dönerler...

@04 Haziran 2016 21:20 tehdittir o tehdit..

@04 Haziran 2016 21:20 Yalnız o "tehdit" olacak. Önce bilgi sahibi olalım, sonra fikir belirtiriz!

Eee yani sonuc olarak samsung internet driver sorunu cozebilmis mi ?

Samsung Laptop kullanıyorum.Windows 8.1 ile geldi fakat windows 10 sürücüleride Samsung sitesinde mevcut.

Hatayı kabul edip özür dilemek erdemdir, doğrusu da budur!

"Samsung ürünleri almayın, yazılım ve güncelleme desteği sıfır ya da sorunlu." vb.. Anlamına da gelir bu, firma olarak sen kaybedersin.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost