Samsung'un akıllı cep patronu değişti!

Koreli devin telefon bölümünü uzun zamandır yöneten J.K. Shin, yerini yeni bir isme bıraktı!

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung'un akıllı cep patronu değişti!

Samsung'un ve Android'in yükselişi esnasında Samsung'un başında olan, uzun bir süredir firmanın mobil bölümünü yöneten J.K. Shin, koltuğunu devrediyor.

J.K. Shin, şirketin eş-CEO'su olmayı sürdürecek olsa da, günlük işlemler ve akıllı telefon bölümünün kontrolünü yitirecek. Shin'in yerine geçecek olan D.J. Koh ise Samsung'un Tizen mobil işletim sistemi ve Samsung Pay gibi araştırma ve geliştirme projelerinin liderliğini yapmaktaydı.

Samsung'un akıllı telefon işi son birkaç senedir pek iyi gitmiyordu. Firma Galaxy S4 ve S4'le piyasayı elinde tutmuş olsa da, sonrasında gelen telefonlar aynı etkiyi oluşturmadı. Bunun sonucunda firma, geleceğin kavisli ekranlarda olduğunu düşünerek sıra dışı görünümlü telefonlar üretmeye başladı. Koreli firmanın bir süredir kendisini zarar etmekten alıkoyamadığı biliniyor.

Yönetimdeki bu değişikliğin Samsung ürünlerini nasıl etkileyeceğini şimdiden tahmin etmek zor. Koh, Samsung'un Galaxy S3 gibi plastik ve ucuz görünümlü cihazlardan S5 ve S6 gibi daha kaliteli görünümlü cihazlara geçiş yaptığı sırada ar-ge bölümünü yönetmeye başlamıştı. Ancak tasarımda yüksek kaliteye yer verilmesi, elbette Samsung'a has bir durum değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Dert tasarım değil, kullanıcısını güncelleme ile mutlu edememek gibi bir başarısı var Samsung'un. Yazılım yazılım yazılım.. 2.500tl civarı bir telefonun yazılım ömrünü iki seneyle kısıtlayamazsınız. Sonra niye satamıyoruz? Neden zarardayız? Telefonu şeffaf mı yapsak rulo gibi katlansa gider mi? lere hiç gerek yok. Yazılım abi. Bkz: Iphone (WP kullanıcısı)

@01 Aralık 2015 15:40 Windows phone 5 yıllık güncelleme garantisi veriyor. Sadece belirtmek istedim karşıt yorumlar olacaktır. Kimseye Wp alın demiyorum sadece bilginiz olsun. Verdiğiniz paranızın karşılığında çalışanla çalışmayan bilinsin.

Sen de yorum yaz