Sanatçılardan "Türkiye Kumbarası"na destek!

Turkcell'in, MEB himayesinde başlattığı Van İçin Türkiye Kumbarası, sanatçıların da desteğini aldı!

Sanatçılardan "Türkiye Kumbarası"na destek!

Van'da yaşanan depremler sonrası, bölgede eğitimin devamlılığını sağlamaya yardımcı olmak amacıyla Turkcell'in, Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) işbirliğinde başlattığı "Van İçin Türkiye Kumbarası" projesine sanatçılardan da büyük destek geldi.

Reklam filminde gönüllü rol aldılar

Van'daki öğretmenler için öğretmen kampüsü, öğrenciler için ise öğrenci yurdu ve öğrenci burslarını kapsayan projeye, ünlü sanatçılar Kenan Doğulu, Mustafa Sandal, Hadise, Sumru Yavrucak, Hülya Avşar, Ali Poyrazoğlu, Acun Ilıcalı, Volkan Konak, Erol Evgin, Halit Akçatepe ve Hülya Koçyiğit'ten destek geldi. Sanatçılar, "Van İçin Türkiye Kumbarası" projesi için çekilen reklam filminde gönüllü olarak rol aldılar. Ünlüler filmini bu bağlantıdan izleyebilirsiniz.

2 haftada 2.000.000 TL'nin üzerinde bağış toplandı
Yaklaşık 2 hafta önce başlayan projeye tüm Türkiye, ve KKTC'den SMS'ler, banka hesapları ve www.turkiyekumbarasi.com adresi üzerinden havale/eft ve online bağışlar gelmeye devam ediyor. İlk olarak Turkcell'in 5.000.000 TL attığı kumbarada 2 haftada 2.000.000 TL'nin üzerinde bağış toplandı.

Ünlüler filmini bu bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play