Bu servisi bilin ama denemeyin!

ABD'de popüler bir protesto aracı olan sim bombası, artık internet üzerinden de atılıyor! Nasıl mı?

  • Cem Şancı
Bu servisi bilin ama denemeyin!

ABD'de, politik arenada veya toplumsal olaylarda çok popüler bir protesto aracı olarak kullanılan sim bombaları, dünyaya açılıyor. Protesto edilen kişinin üzerine, bir torba dolusu parlak sim boşaltarak/fırlatarak uygulanan sim bombası artık web üzerinden verilen siparişle, sevilmeyen insanlara posta yoluyla da gönderilebiliyor.

8 dolarlık hizmetin çalışma prensibi ise basit. Sevmediğiniz, protesto etmek istediğiniz kişinin posta adresini (e-posta değil, fiziksel posta adresi) sisteme giriyorsunuz. Web servisi sizin için, son derece zararsız bir zarf hazırlıyor. Bu zarf bir hafta içinde kurbanın evine gidiyor. Zarfın üzerinde kimden geldiğine dair hiçbir bilgi bulunmuyor. Merak eden kurban zarfı açıp içindeki mektubu dışarı çektiğinde, mektubun içine gizlenmiş olan, sağlığa tamamen zararsız bir poşet dolusu sim, kurbanın üzerine dökülüyor.

ABD'de, ifade özgürlüğünün, hoşnutsuzluğun, protesto hakkının bir parçası olarak hoş görülen bu eylem elbette dünyanın başka bir ülkesine ve özellikle Türkiye'de başınıza hukuki sorunlar açabilir, bunun da garantisi yok. Ancak dünyada böyle hizmetler olduğunu bilmek isterseniz diye biz yine de görevimizi yapıp haberimizi verelim istedik...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

boş işler bunlar

O MASRAFA DEĞMEZ.. HEM İNSANLARI İNCİTMEK KOLAY..AMA SEVİNDİRMEK GÖNLÜNÜ ALMAK ONA İYİLİK YAPMAK ZORDUR. BİZ ZORU SEÇİYORUZ.. SAYGILARIMIZLA.......ALLAHA EMANET OLUN..CHİP ÇALIŞANLARI

9.99$ ve uluslarası kullanıma açık kredi kartı yada paypal gerek... mantıksız...

İyide üstüne dokulmesi için adeta parayı kontrol eden kasiyer gibi güneşe falan tuttuğu pozisyonda açması lazım. Yoksa sadece ellerine gelir ki açılınca zarfın içinde kalması da muhtemel, bir patlama mekanizması yoksa. Fakat olsaydı da postalatmazlardı. İyi akşamlar.

Sen de yorum yaz