Sesli sosyal ağ Whispto'yu denediniz mi?

Duygu ve düşüncelerinizi paylaşmanın artık yeni bir yolu var! İşte Türklerin geliştirdiği Whispto...

Sesli sosyal ağ Whispto'yu denediniz mi?

"Sesli Sosyal Ağ" tabiriyle ortaya çıkan "Whispto" uygulaması, Android işletim sistemli akıllı telefonlarda ve tüm iPhone modellerinde kullanılabiliyor. "Whisp" adı verilen bir dakikalık ses kayıtları temelinde oluşan bu büyük platform dahilinde; kaydedilen "Whisp"ler, sosyal mecralarda paylaşılabiliyor, yorumlanabiliyor ve istenildiğinde dizinler altında depolanabiliyor.  Tamamen ücretsiz olan uygulamada; alarm, mesajlaşma v.b. birçok ek özellik sayesinde keyifli kullanım hedefleniyor.

Whispto ile sosyal mecra kullanan, Instagram'da fotoğraf paylaşan, Twitter'da tweet atankullanıcılar tek bir platform üzerinde kendi sesleriyle duygu ve düşüncelerini çok kolay bir şekilde ifade edebiliyorlar. Sevdiğimiz ve takip etmek istediğimiz insanların seslerini duymanın, sadece yazdıklarını okuyabilmekten daha kıymetli olduğu inancıyla geliştirilen Whispto aynı zamanda fotoğraf paylaşımına da imkan vererek "an"ı yakalamayı amaçlıyor.

Sosyal mecrada büyük yenilik!

Akıllı telefonların yanı sıra iPad ve Android tabletlerde de kullanılabilen uygulama, pratik ve eğlenceli arayüzü sayesinde sosyal iletişimi artırarak, sosyal mecra ve sosyal medya dünyasına büyük bir yenilik getiriyor. Diğer sosyal mecralarla ilişimin kolay ve hızlı olduğu Whispto, çok yakın zamanda geniş bir kitlenin kullanacağı Türk Ürünü ilk sosyal ağ olma özelliğini taşıyor.

Hayatın sesi

Ses kayıtlarını (Whisp) istediğiniz zaman, istediğiniz yerde dinlemenize imkân sağlayan uygulama, ses kayıt cihazları, mikro-blog uygulamaları, anlık mesajlaşma ve sesli mesaj servisleri  gibi birçok ihtiyaca cevap verebilecek özellikler barındırıyor. Sevimli ve kullanışlı tasarımı ile Whisp'leriniz, mesajlarınız ve arkadaş listeleriniz gibi uygulamanın tüm özelliklerine ulaşmak çok kısa zaman alıyor. Whispto, Facebook ve Twitter gibi en çok kullanılan sosyal ağlarla etkileşimini geniş tutuyor. Kendinizin ve takip ettiğiniz kişilerin paylaştığı Whisp'leri, fotoğrafları veya yazıları bu mecralarda paylaşabilir, Whisp'leri favorilerinize ekleyebilir, istediğiniz kişilere mesaj yoluyla ulaştırabilirsiniz.

Tamamen ücretiz

Uygulama, cihazınızdaki internet bağlantınızı kullandığından ayrıca hiçbir ücret ödemenizi gerektirmiyor. Bizi "Sesli Sosyal Ağ" kavramıyla tanıştıran ve yayınlandığı ilk günden itibaren her gün binlerce kullanıcı edinen Whispto, şimdiden akıllı telefon ve tabletlerin kullanım alanlarına bir yenisini daha eklemeyi başardı.

Whispto'nun bir sonraki sürümü, fotoğraf ekleme özelilğine ve kullanımı daha da kolaylaştıran yeniliklere sahip olacak.

Google Play bağlantısı: Whispto

Apple App Store bağlantısı: Whispto

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

hadi bakalım hayırlı olsun. milyar dolarlık bir değer oluşturur inşallah.

Bu uygulama çoktandır vardı.

Fotoğraflardan sonra seslerimizde kayıt altına alınsın iyi.

Windows Phone için yayınlanacak mı?

Tamamen ücretiz?

Wp piç kalmış yine desenize

Ne yazık ki çok zor! Kimse okumak varken dinlemek istemez. Ben TV'den haber dinlemem; çünkü görerek anlama hızım duyarak yani dinleyerek anlama hızımdan mukayese edilemeyecek kadar yüksektir. Örneğin spikerlerin 30 dk'da okuduğu haberleri ben birden fazla kelime görme bazlı okuma hızım -İçseslendirme ile harf harf okuma hızından bahsetmiyorum- ve tarama tekniklerim ile 1-2 dk'da siler süpürürüm. İnsanların normal okuma ile anlama hızları bile dinleyerek anlama hızından yüksektir. Bir örnek verelim: <<<Ali Can, bugün İstanbul'dan geliyor.>>> Bu cümleyi ortalama bir okuyucu iseniz bile, okuyarak, dinleyerek anladığınızdan çok daha hızlı anlarsınız. Hele hele <<<Mrb!>>> gibi bir sözü milisaniyeler ile ama Viber-WhatsApp ve Twitter bileşimi bir servis olursanız, şansınız çok daha yüksek olur. Voice Message, kullanmak isteyenler için sadece bir extra olmalıdır. VPN ile insanlara bir de güvenli hat sunarsanız, mükemmel olur. İyi şanslar! Okuyuculara da tavsiyem içseslendirme ile harf harf, hece hece okuma yöntemini terk etmeleridir. Bu yöntem bilgi akış hızını minimuma indirir...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play