Dünyanın en sıra dışı hizmeti: Siz ofiste değilken, e-postalarınıza İzlandalı atlar cevap versin...

Tatildeyken size gelen e-postala canınızı mı sıkıyor. Öyleyse bırakın, siz ofiste değilken canınızı sıkan bu e-postalara İzlandalı atlar cevap versin...

Siz ofiste değilken, e-postalarınıza İzlandalı atlar cevap versin

Önümüzdeki günlerde size çok saçma gelen bir “Ofiste Değilim” e-postası alırsanız, bu e-posta size bir at tarafından gönderilmiş olabilir. Nasıl diye düşünüyor olabilirsiniz ama bu durum, Visit Iceland'deki “OutHorse Your E-Mail” hizmetini başlatmaya karar veren bazı vizyonerler sayesinde gerçeğe dönüşmüş durumda.

Visit Iceland tarafından yürütülen bir anket, katılımcıların yüzde 55'inin tatildeyken günde en az bir kez e-postalarını kontrol ettiğini ve yaklaşık yüzde 60'ının, tatilde olmalarına rağmen yöneticilerinin bir yanıt beklediğini söylediğini gösterdi. Bu yüzden İzlanda, tatildeyken size yardımcı olacak benzersiz bir yanıt hizmeti sunmaya karar vermiş.

Muhtemelen "atlara yazmayı nasıl öğrettiler" sorusunun cevabını merak ediyorsunuzdur. Visit Iceland ve Inspired By Iceland tarafından yayınlanan bir video, bir ekibin bir atölyede devasa ahşap levhalarla at boyutunda bir QWERTY klavye üretmeye çalışmalarını gösteriyor.

Daha sonra bu devasa yazı platformu, Ofiste Değilim e-postalarını yazan daktilo atlarının dokunuşunu tamamlamak için arka planda İzlanda'nın etkileyici bir görünümüyle dışarıya yerleştiriliyor. Kendi e-postalarınızı Hvítárholt'tan Litla Stjarna Star, Hvammi'den Hrímnir ve Þorkellshó'dan Hekla'nın size yardımcı olmak için beklediği Visit Iceland web sitesi aracılığıyla yazabilirsiniz.

Litla Stjarna hızlı ama uykulu, Hrímnir kararlı ve verimli, belki de en önemlisi parlak saçlara sahipken, Hekla ise arkadaş canlısı ve "moda kurumsal kelimeler konusunda eğitimli."

OutHorse Your Email, alınabilecek en iyi Ofiste Değilim e-posta çeşidi olmanın ve ülkenin reklamını yapmanın harika bir yolu olmanın ötesinde, İzlanda'nın eşsiz atlarını sergilemek için de iyi bir fırsat olarak öne çıkıyor. Inspired by Iceland’in bir Facebook gönderisi, "İzlanda atını bu kadar özel yapan birçok şeyden biri, ne kadar renkli olduklarıdır" diyor ve devam ediyor: “40'tan fazla renk ve 100 varyasyon ile gerçekten de tüm dünyadaki en renkli ırklardan biri!

İzlanda atı (Equus ferus caballus), dünyadaki en safkanlardan biri ve insanlar ile tarihsel ilişkileri, bu hayvanlar arasında bazı benzersiz özelliklerin ortaya çıkmasına sebep olmuş. 2016 tarihli bir makale, Orta Çağ İngiltere'sinde MS 850'den bir süre sonra atların binicilik için yürüyüşlerini iyileştiren bir alelin (bir özelliği belirleyen bir genin atlernatif hallerinden her biri) ortaya çıktığı ve kısa süre sonra İzlanda atlarında tespit edildiği sonucuna vardı.

Bu, hayvanları İngiltere'den İzlanda'ya götüren İskandinav yerleşimcilerinin, sürmenin daha rahat olduğu hareketlere sahip olan hayvanları seçmiş ve taşımış olduğunu gösteriyor.